به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ چهار‌‌‌شنبه ۱۵ مرداد ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۳۹,۱۴۲ واحدی به ارتفاع ۲,۰۳۴,۱۸۷ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ  ۲۷۰,۸۵۳ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۴,۲۴۲ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «شستا» و «فارس» و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد «کگهر» داشته است.

 شرکت «ارتباطات سیار ایران» درخصوص شایعه افزایش نرخ بسته های اینترنتی، پیامک و مکالمه اعلام کرد: تاکنون افزایش نرخی صورت نپذیرفته است.

با برگزاری پیش جلسه پذیرش سیمان نهاوند، سهام این شرکت آبان سال جاری در فرابورس عرضه اولیه خواهد شد.

با آغاز فرایند عرضه اولیه ۱۵ درصد از سهام «پتروشیمی ارومیه» به عنوان سیزدهمین عرضه اولیه سال جاری، هر سهم این شرکت ۷۰ میلیارد تومانی ۶۳۰ تومان کشف قیمت شد. این عرضه شامل ۸۴ میلیون سهم “شاروم” با محدوده قیمتی ۶۲۰ تا ۶۳۰ تومانی هر سهم و سهمیه ۴۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی بود اما مانند همیشه به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران، سهمیه هر فرد به ۱۶ سهم کاهش یافت که به نقدینگی حدود ۱۱ هزار تومانی نیاز بود.

روحانی اعلام کرد عرضه های اولیه شرکت ها در بورس در هفته های آینده بسیار مهم و ادامه دار خواهد بود.

«فولاد مبارکه اصفهان» در مجمع خبر از بررسی و مطالعه افزایش سرمایه از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی ها داد. مجمع سالانه شرکت فولاد مبارکه برگزار و ضمن تصویب صورت های مالی، مقرر شد ۲۲۵ ریال سود برای هر سهم توزیع شود.

گروه پالایشی:

همه نمادهای این گروه به جز «شراز» مثبت بودند. شتران روند قیمتی سهم مثبت بود و سهم به قیمت ۵۰,۶۵۰ ریال در محدوده حدود ۴ درصد مثبت رسید. «شپنا» صف خرید ۲۳ میلیونی در قیمت ۴۹,۵۳۰ ریال و «شبندر» صف خرید ۱۲ میلیونی در قیمت ۵۲,۱۴۰ ریال داشتند. «شبریز» نیز صف خرید یک میلیونی در قیمت ۵۷,۹۶۰ ریال داشت. «شراز» در محدوده ۴.۴ درصد منفی به قیمت ۱۴۵,۰۰۰ ریال رسید.

گروه فلزات اساسی:

«فملی» امروز در قیمت ۳۱,۸۹۰ ریال به صف خرید رسید. «ذوب» در قیمت ۱۰,۵۳۲ ریال ۳.۵ درصد مثبت شد. «کاوه» ۳.۶ درصد مثبت شد و به قیمت ۲۲,۳۱۰ ریال رسید. «هرمز» در محدوده کمتر از یک درصد به قیمت ۱۳,۶۵۱ ریال رسید. «کویر» کمتر از یک درصد منفی شد و به قیمت ۱۹,۹۵۰ ریال رسید. «میدکو» در محدوده مثبت کامل به قیمت ۲۳,۵۷۷ ریال رسید. 

گروه بانکی:

همه نمادهای این گروه امروز سبزپوش بودند. «دی» در قیمت ۷۳,۱۵۴ ریال  صف خرید ۶ میلیونی داشت. «وبصادر» با صف خرید ۲۳۷ میلیونی در قیمت ۴,۱۶۰ ریال به معاملات امروز خود پایان داد. تعداد ۵۶۳ میلیون سهم نیز معامله شد. «وپاسار» در قیمت ۱۳,۹۲۰ ریال صف خرید ۲۰ میلیونی داشت. «وپست» در قیمت ۱۷,۵۱۰ ریال صف خرید ۱۶.۷ میلیونی داشت.

گروه خودرویی:

«خبهمن» در قیمت ۳۵,۸۱۰ ریال صف خرید ۷ میلیونی داشت. «خودرو» ۲.۸۶ درصد منفی شد و به قیمت ۶,۱۲۰ ریال رسید. «خمحرکه» در محدوده ۳ درصد منفی و قیمت ۱۶,۵۵۰ ریال معامله شد. «خپارس» بیش از ۴ درصد منفی شد و به قیمت ۱۸,۱۳۰ ریال رسید. «خزامیا« در قیمت ۲۸,۱۸۰ ریال صف خرید ۳ میلیونی داشت. «ورنا» بیش از ۲ درصد منفی شد و به قیمت ۱۹,۰۰۰ ریال رسید.