شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در نتیجه معاملات امروز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه با کاهش ۱۲۹۰۱ واحدی به محدوده ۱ میلیون ۵۴۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۲۲۱۰ واحدی خود به عدد ۴۲۷ هزار واحد رسید.
ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۱۷۷.۹۶۸ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد به عدد ۶۸۲۱ میلیارد تومان رسید. امروز حدود ۳۸۰ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس مربوط به نمادهای فارس، شبندر و شستا است.
همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس مربوط به نماد آریا و بیشترین تاثیر مثبت مربوط به نمادهای بپاس و زاگرس است.

شاخص کل بورس تهران ت افت بیش از ۰.۸ درصدی را تجربه کرده است. همان‌طور که تحلیلگران تکنیکال در روزهای پیشین اشاره کرده بودند شاخص وارد مسیر اصلاحی شده است. برخی از کارشناسان عنوان می‌کنند همین موضوع نشان می‌دهد علت افت قیمتی سهام در این روزها بیش از آن‌که دلایل واقعی باشد اجماع تحلیلگران تکنیکی از زمان برای اصلاح قیمتی است. بر این اساس برخی از کارشناسان فاز کنونی را فاز استراحت در مسیر صعودی مطرح می‌کنند. اما در جناح مخالف نیز منتقدانی وجود دارند که بورس را مستعد اصلاح بیشتر قیمت می‌دانند. در این خصوص نگرانی از اثر سیاست‌های انقباضی بانک‌های مرکزی در بازار جهانی، نگرانی از سیاست‌های داخلی دولت مانند اخذ عوارض صادراتی و انتظار برای قطعی برق صنایع بزرگ از جمله مواردی است که می‌تواند به بورس تهران ضربه وارد کند و بر این اساس بورس مستعد اصلاح است.

 در همین عین اما مطرح می‌شود که در آستانه فصل مجامع و در شرایطی دلار بالاتر از ۲۸ هزار تومان معامله می‌شود و همچنین در شرایطی که برخی از صنایع بزرگ مانند پالایشی‌ها با چشم‌انداز قوی سودآوری مواجه هستند همچنان می‌توان به رشد بورس امیدوار بود. برای دیگر گروه‌ها مانند کالای اساسی گرچه دولت شاید در ابتدا اشتباه گذشته را تکرار کند ولی در ادامه اثر حذف ۴۲۰۰ بر سودآوری این شرکت‌ها محسوس خواهد بود. اما مخالفان نیز از کاهش قدرت خرید مردم و افت محسوس حاشیه سود در گروه‌های تامین‌کننده کالای اساسی می‌گویند. به هر حال در جدال نظرات مخالف و موافق بورس امروز مسیر اصلاحی را در پیش گرفته است.

 اما جالب توجه رفتارهای هیجانی معامله‌گران است که همچنان به نظر می‌رسد بدون استراتژی مناسب و صرفا بر اساس جو معاملات و رنگ تابلو اقدام به معامله می‌کنند. طبیعتا این موضوع نشان می‌دهد که شدت هیجان در معاملات بازار بالا است و مشخصا اگر تابلو سبز بود احتمالا به جای فشار فروش شاهد خریدهای هیجانی بودیم. با شرایط کنونی طبیعتا معاملات سهام در روزهای آینده از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود.