شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ دوشنبه ۱۰مرداد۱۴۰۱، با افزایش ۴۱۱۲واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۲۷هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۳۸۶واحدی خود به عدد ۳۸۰هزار واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۲۱۲۹میلیارد تومان رسید.
بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس را نمادهای «فارس و نوری» و بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نماد «شفن» داشتند. همچنین بیشترین تاثیز مثبت در شاخص فرابورس را نماد های «بزاگرس، بپاس و شراز» داشتند.
بالاخره پس از چندین روز رنگ قرمز، امروز بازار سبز شد که می توان دلیل آن را اتفاقات مهم زیر دانست؛
– افزایش سرمایه ۲۰ درصدی فرابورس از محل سود انباشته، سایر اندوخته‌ها مورد تایید حسابرس قرار گرفت.
۲- توافق با قوه قضاییه برای تعیین تکلیف سهام عدالت متوفیان
۳- کاهشی شدن قیمت محصولات فولادی در بازار و ادامه دار بودن این روند. چراکه یک عضو اتاق بازرگانی می‌گوید قیمت جهانی فولاد ۳۰ درصد ارزان شده است.
۴- قیمت شمش و اسلب صادراتی ایران هم‌اکنون به پایین‌ترین میزان در یک سال و هشت ماه گذشته رسیده است.
۵- تولید کنسانتره زغال سنگ ایمیدرو طی سه ماه نخست امسال، ۴۴ درصد و استخراج زغال سنگ ۵۳ درصد رشد یافت.
۶- قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی برای معاملات هفتگی در بورس کالای ایران از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی، بر اساس نرخ ارز ۲۶۳,۸۴۸ ریال اعلام شد.
۷- یک عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت که احتمالا به زودی دور جدید مذاکرات در وین برگزار خواهد شد.
۸- افزایش ادامه‌دار اجاره مسکن! شاخص اجاره بهای مسکن ۵۲.۳ درصد بالاتر از مدت مشابه سال قبل.
۹- حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه ایران و «شیخ محمد بن عبدالرحمن آل ثانی» معاون نخست وزیر و وزیر امور خارجه قطر درباره آخرین تحولات منطقه، روابط دوجانبه و مذاکرات برای رفع تحریم‌های آمریکا علیه ایران با یکدیگر به صورت تلفنی گفتگو و رایزنی کرده‌اند.