به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهار شنبه ۲۶ آبان ۱۴۰۰، شاخص کل بورس امروز با رشد ۲ هزار واحدی در پایان معاملات امروز به عدد یک میلیون و ۴۱۰ هزار واحد رسید.شاخص‌ کل هم وزن نیز ۰.۷۳ درصد رشد کرد و به ۳۸۶,۷۵۴ واحد رسید.  بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «شفن»، «فولاد» و «فارس» داشتند.

در بین همه نمادها، پتروشیمی فناوران (شفن) با ۵۱۷ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا) با ۳۵۴ واحد، پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۳۲۹ واحد، گروه بهمن (خبهمن) با ۳۰۲ واحد، پتروشیمی نوری (نوری) با ۲۸۵ واحد، گروه صنعتی پاکشو (پاکشو) با ۲۲۷ واحد، سایر اشخاص بورس انرژی (انرژی ۳) با ۲۱۷ واحد، بانک ملت (وبملت) با ۱۷۵ واحد و صنعت غذایی کورش (غکورش) با ۱۵۸ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند.

 در مقابل فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با ۴۳۸ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس (فارس) با ۴۲۹ واحد، توسعه معادن و فلزات (ومعادن) با ۳۷۷ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با ۳۴۹ واحد، گسترش نفت و گاز پارسیان (پارسان) با ۲۱۲ واحد، پتروشیمی خارک (شخارک) با ۱۹۳ واحد، فجر انرژی خلیج فارس (بفجر) با ۱۸۹ واحد با تاثیر منفی بر شاخص بورس همراه شدند.

برپایه این گزارش، امروز نماد گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان (پترول)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)،  بورس اوراق بهادار تهران (بورس)، سپید ماکیان (سپید)، صنعت غذایی کورش (غکورش)، ‌گروه دارویی برکت (برکت) و  فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند.

گروه شیمیایی هم در معاملات امروز صدرنشین برترین گروه‌های صنعت شد و در این گروه ۵۶۵ ‌میلیون و ۶۰۶ هزار برگه سهم به ارزش چهار ‌هزار و ۳۵۴ میلیارد ریال داد و ستد شد.

قیمت درهم در روزهای گذشته وارد فاز نزولی شده بود و  در پایان معاملات دیروز  با ۷ هزار و ۷۲۰ تومان مبادله شد. قیمت درهم در بازار ارز امروز ۲۰ تومان گران شد و با ۷ هزار و ۷۴۰ تومان معامله شد.قیمت اونس طلا امروز بر روی  ۱۸۵۳ دلار قرار گرفت. قیمت طلا در بازار داخلی مانند قیمت اونس طلا عقب نشینی کرد. هر گرم طلا ۱۸ عیار امروز کاهش ۰.۳۱ درصدی را تجربه کرد و به۱ میلیون و ۲۵۰ هزار و ۴۰۰ تومان رسید که در واقع نسبت به روز گذشته ۳ هزار و ۹۰۰ تومان پایین رفته بود. قیمت سکه اما بر خلاف قیمت طلا پیش رفت و با شوک افزایشی قیمت دلار  مانند روز قبل پیشروی کرد.  سکه روز گذشته ۷۵ هزار تومان افزایش یافت و با ۱۲ میلیون و ۵۷۰ هزار تومان معامله شد.این فلز زرد رنگ امروز ۵ هزار تومان دیگر بالا رفت و با ۱۲ میلیون و ۵۷۵ هزار تومان  خرید و فروش شد.