به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۱آذر۱۳۹۹، شاخص کل با ۲۱,۲۳۵واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۳۶۶,۵۳۶واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۳۸,۵۲۹میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۲.۳۰۳واحد مثبت بود و به مقدار ۳۸۳,۵۷۸ واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «شستا» و «کگل» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۶هزارو ۵۵تومان و یورو ۳۰هزار و ۹۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۶۱هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

رییس اتاق اصناف تهران اعلام کرد از امروز تا دو هفته دیگر تنها ۳۰درصد اصناف اجازه فعالیت دارند.

همچنین ریس جمهوری اعلام کردند اگر طی این دو هفته به نتیجه مطلوب نرسیم تعطیلی‌ها ادامه‌دار خواهد بود. رییس جمهور از کمک بلاعوض ۱۰۰هزار تومانی برای ۳۰میلیون ایرانی خبر داد.

رحمانی فضلی وزر کشور از برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ با کمک و راهنمایی وزارت بهداشت خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با انتقاد از عملکرد بانک‌های برای خرید مسکن آن‌ها را یکی از عوامل افزایش قیمت مسکن دانست.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۳.۱درصد رشد به ۳,۳۳۰ریال رسید. «وپاسار» با کمتر از یک درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۰,۲۶۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۱.۳۲درصد افت در قیمت ۱۰,۴۳۰ریال پایان یافت. «وبملت» امروز با کمتر از یک درصد منفی در قیمت پایانی ۵,۲۶۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۳.۲۵درصد افزایش در قیمت ۳,۴۹۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۵۶واحد افزایش به ۸,۰۳۸واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲۱۱واحد افزایش به مقدار ۸۴,۵۷۳ رسید. در این گروه سهم «پارس» امروز با ۱.۸۳درصد مثبت در قیمت ۱۵۱,۰۷۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با کمتر از یک درصد رشد معامله شد و به قیمت ۱۶۹,۹۳۹ریال رسید. «پاکشو» با ۵درصد افزایش به قیمت ۸۲,۳۵۵۰ریال رسید. «شیراز» کمتر از یک درصد مثبت شد و با قیمت ۵۴,۲۹۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز در محدوده صفر درصد منفی شد و با قیمت ۸۲,۹۲۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۳,۸۵۸واحدی به مقدار ۹۵۴,۹۴۵واحد رسید. «ذوب» امروز در محدوده صفر درصد رشد داشت و با قیمت ۴,۹۷۷ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۳,۹۷۰ریال ۱.۷درصد منفی بود. «فملی» ۴.۶۱درصد مثبت بود و در قیمت ۲۶,۳۳۰ریال به پایان رسید. «فخوز» ۳.۶۷درصد منفی بود و در قیمت ۳۹,۱۵۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲.۱۶۰واحد افزایش داشت و به مقدار ۳۱۹,۸۳۱ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۷,۸۲۰ریال ۱.۳درصد مثبت شد. «خمحرکه» در قیمت ۶,۱۸۰ریال ۱.۳۱درصد مثبت شد. «خاهن» در قیمت ۳۵,۵۰۰ریال ۱.۴۹درصد مثبت شد. «خودرو» با نیم درصد منفی در قیمت ۳,۹۷۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۳.۰۷درصد مثبت بود و به قیمت ۲,۶۹۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۸۷.۰۶۳واحد افزایش به ۴,۶۱۶,۵۸۲واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۳.۹۸درصد افزایش پایان یافت و به قیمت ۲۸,۵۱۰ریال رسید. همچنین سهم «شتران» با ۵درصد افزایش در قیمت ۱۲,۶۲۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۳.۶۵درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۳۰.۷۰۰ریال افزایش یافت.