به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌‌شنبه ۴ آذر ماه ۱۳۹۹ با کاهش ۱۸,۵۹۷ واحدی به ارتفاع ۱,۳۵۶,۹۴۴ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۲۸۱,۲۱۵ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن ۲,۹۶۳ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فارس» و «فملی» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «میدکو» داشته است. امروز در بازار بورس مبلغ ۱۱,۷۳۶ میلیارد ریال مربوط به معاملات «دارا یکم» بوده است. همچنین در بازار فرابورس مبلغ ۳۰,۴۵۱ میلیارد ریال مربوط به معاملات اوراق «مرابحه عام دولت» بوده است.

باراک اوباما در گفت‌وگو با واشنگتن‌ پست اعلام کرد بایدن قصد دارد به زودی پس از روی کار آمدن به توافقنامه آب و هوایی پاریس و توافق هسته‌ای ایران بپیوندد.

در پی اعتراضات اخیر انجمن فولاد، فعالان بازار سرمایه و تعدادی از نمایندگان مجلس به ایرادات شیوه نامه دولت برای تنظیم بازار فولاد، نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور جلسه هماهنگی در این خصوص با حضور همه ذینفعان، از جمله انجمن فولاد، اتاق بازرگانی، بورس کالا و برخی از تولیدکنندگان فولاد تدارک دیده است.

مسئولان شستا در پاسخ به سوال بورس نیوز که چرا نماد این شرکت بازارگردانی نمی شود پاسخ دادند این موضوع به ما ارتباطی ندارد و از آقای شیرازی صباتامین پیگیر این مساله باشید! طبق قانون سهامدار عمده موظف به بازارگردانی است.

گروه بانکی:

«وتجارت» کار خود را امروز با صف خرید در قیمت ۳,۶۷۰ ریال شروع کرد و در طی بازار چندین بار صف خرید آن عرضه شد ولی سهم کار خود را با صف خرید ۳۹ میلیونی به پایان برد. تعداد ۴ میلیارد سهم نیز معامله شد. «وبملت» بیش از یک درصد مثبت شد و به قیمت ۵,۴۵۰ ریال رسید. «وبصادر» در قیمت ۳,۶۵۰ ریال صف خرید ۵ میلیونی داشت. «وپاسار» در قیمت ۱۱,۰۶۰ ریال بیش از ۴ درصد مثبت شد. صف خرید «وسینا» نیز چندین بار عرضه شد ولی سهم کار خود را در محدوده مثبت کامل در قیمت ۱۰,۹۸۰ ریال به پایان برد.

گروه خودرو:

«خساپا» اوایل بازار صف خرید شد ولی صف آن عرضه شد و قیمت تا محدوده ۰.۷ درصد مثبت در قیمت ۲,۸۸۰ ریال پایین آمد. «خودرو» نیز در قیمت ۳,۹۶۰ ریال حدود ۰.۵ درصد مثبت شد. «خپارس» کمتر از ۲ درصد منفی شد و به قیمت ۸,۰۰۰ ریال رسید. «خزامیا» در قیمت ۱۳,۲۳۰ ریال بیش از یک درصد منفی بود. «خبهمن» صف خرید ۴۷ میلیونی در قیمت ۲۴,۹۵۰ ریال داشت.

گروه فلزات اساسی:

«فملی» علیرغم افزایش نرخ جهانی مس در قیمت ۲۵,۹۰۰ ریال صف فروش ۱۲.۵ میلیونی داشت. تعداد ۲۲۶ میلیون سهم نیز معامله شد. صف فروش «فولاد» چندین بار جمع شد و سهم کار خود را در محدوده منفی کامل در قیمت ۱۲,۵۴۰ ریال به پایان برد. «ذوب» بیش از ۴ درصد منفی شد و به قیمت ۴,۴۸۳ ریال رسید. «فخوز» در قیمت ۳۴,۵۷۰ ریال صف فروش کم حجمی داشت. «فاسمین» اواسط بازار در قیمت ۱۴,۵۰۰ ریال به صف فروش رسید.

گروه شرکت‌های چند رشته‌ای:

«شستا» امروز اوایل بازار در قیمت ۲۹,۰۷۰ ریال صف فروش شد. تعداد ۲۶۶ میلیون سهم معامله شد و ۹۲ میلیون سهم در صف فروش باقی ماند. «وصندوق» ۳.۸ درصد مثبت شد و به قیمت ۱۶,۹۰۰ ریال رسید. «وغدیر» در قیمت ۱۲,۳۹۰ ریال صف فروش ۱۹ میلیونی داشت. «وامید» در قیمت ۳۷,۲۶۰ ریال به محدوده منفی کامل رسید.