به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری ‎یک شنبه ۰۳ اسفند ۱۳۹۹، شاخص کل با افت ۱۰ هزار و ۵۱ واحدی شاخص کل (۰.۸۲درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۲۲۲ هزار واحدی قرار گرفت شاخص‌ هم وزن  ۰.۲۶ درصد رشد کرد و به  ۴۳۷,۱۷واحد رسید. ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم  ۹.۲  هزار میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «شستا» داشتند.

وضعیت رکودی بازار سهام امروز بدتر شده است. به طوری که شاخص‌ها هر دو منفی‌های خفیفی را تجربه می‌کنند. به نظر می‌رسد به واسطه دامنه نامتقارن که در سمت منفی تنها ۲ درصد اجازه افت می‌دهد و حجم معاملات بسیار کم که باعث شده اغلب نمادها حجم مبنا را پر نکنند، باعث شده تا شاخص‌ها نماگر چندان دقیقی از وضعیت رکودی بازار سهام نباشند.

ارزش معاملات خرد به شکل کم سابقه‌ای افت داشته است. به طوری که کل ارزش معاملات بازار سهام تنها ۲۵۹۸ میلیارد تومان بوده است. فلزات اساسی، محصولات شیمیایی و سیمانی‌ها تا الان پرمعامله‌ترین صنایع بازار بوده‌اند. در بین نمادها هم ولپارس و فملی بیش از همه معامله شده‌اند.

حقیقی‌ها امروز هم طبق روزهای اخیر فروشنده‌اند و ۶۹۲ میلیارد تومان خروج پول حقیقی از بازار خارج کردند.

نکته مهم بازار امروز اما اوج‌گیری کم سابقه صف‌های فروش است. به طوری که بیش از ۵۱۰ نماد با صف مواجه‌اند. ارزش این صف‌های فروش به رقم کم‌سابقه ۷۰۰۰ میلیارد تومان رسیده است. در سمت مقابل هم تنها ۲۶ نماد صف خرید با مجموع ارزش ۳۶۰ میلیارد تومان داشتند.

فملی که دیروز به واسطه جهش قیمت مس در بازار جهانی وضعیت جالب توجهی داشت و صف خرید را هم تجربه کرد، امروز با صف فروش سنگین مواجه شده است. خودرو و خساپا از دیروز هم معاملات رکودی‌تری دارند و عملا معامله نمی‌شوند.

یکشنبه بیت کوین یک رکورد مهم شکست: همزمان با صعود قیمت به بیش از ۵۶ هزار دلار، ارزش بازار آن از یک تریلیون دلار گذشت. این اتفاق حتی برخی از حامیان بزرگترین رمزارز دنیا را شوکه کرد. اما دیروز ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا و از طرفداران پر و پا قرص این ارز دیجیتال، در توییتر نوشت «قیمت‌ها بالا به نظر می‌رسند». این در حالی است که حمایت‌های مداوم و آشکار ماسک و دو اقدام اخیر تسلا (اعلام سرمایه‌گذاری ۱.۵ میلیارد دلاری در بیت‌کوین و آمادگی برای پذیرش این ارز دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت) از محرک‌های مهم رشد قیمت آن محسوب می‌شدند.

قیمت طلا و سکه مجددا ارزان شد. امروز قیمت هر قطعه سکه امامی ۱۱میلیون و ۲۷۰هزار و بهای سکه طرح قدیم ۱۰میلیون و ۹۰۰هزار تومان است. هر نیم سکه با قیمت شش میلیون و ۴۰۰هزار، ربع سکه چهار میلیون و ۲۰۰هزار و سکه یک گرمی دو میلیون و ۴۰۰هزار تومان معامله می‌شود. رزش هر مثقال طلای ۱۷عیار در بازار امروز چهار میلیون و ۷۷۷هزار و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۱۰۲هزار تومان است./ اقتصادآنلاین

ارزش دلار در برابر بیشتر ارزهای مهم در دنیا پایین آمد. در بازار ایران نیز دلار به کانال ۲۴هزار تومان بازگشت بر این اساس قیمت فروش دلار به ۲۴۷۰۰ و خرید آن به ۲۴۲۵۰تومان رسید.