به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه شنبه ۸ بهمن ماه ۱۳۹۸ با افزایش ۶,۴۷۲ واحدی به ارتفاع ۴۲۷,۱۳۹ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۵۶,۷۸۰ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هم وزن ۱,۷۲۷ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فولاد»و «فارس» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «مارون» داشته است. در بازار بورس مبلغ ۱,۵۸۹ میلیارد ریال مربوط به معاملات بلوکی در نمادهای «وپترو۲» و «سپ۲» بوده است.

دبیرکل کانون کارگزاران بورس اعلام کرد فرآیند تبدیل شدن شرکت‌های کارگزاری بورس اوراق بهادار به سهامی عام در هیأت مدیره سازمان بورس قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود اولین کارگزاری سهامی عام شده تا نیمه سال آینده در بورس عرضه شود.

امروز سه شنبه مورخ ۰۸/۱۱/۱۳۹۸ تعداد ۶۰ میلیون سهام شرکت ذوب روی اصفهان (فروی) برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد فروی و به روش ثبت سفارش در قیمت هر سهم ۱۴,۰۰۰ ریال عرضه شد. سهمیه هر فرد حقیقی و حقوقی ۱۰۰ سهم بود بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر در این عرضه مشارکت داشتند و به هر کد معاملاتی ۵۱ سهم تخصیص یافت.

در خبرها داشتیم طرح خروج ایران از پیمان منع گسترش سلاح هسته‌ای (NPT) در مجلس اعلام وصول شد.

گروه خودرو:

«پارس خودرو» از فراهم شدن امکان تولید ۳ هزار دستگاه از محصولات رنو خبر داد. سهم امروز صف خرید ۵۰ میلیونی در قیمت ۲,۳۰۸ ریال داشت. تعداد ۴۸ میلیون سهم معامله و سپس سهم متوقف شد.

همچنین در خبرها داشتیم دبیر انجمن قطعه سازان و مدیر عامل ساپکو از زمان رونمایی دو خودروی جدید «ایران خودرو» و افزایش تولید این خودروساز در هفته از ۱۲ به ۱۵ هزار دستگاه خبر دادند. سهم اوایل بازار صف خرید شد و در پایان معاملات نیز ۲۵ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «خساپا» نیز قبل از شروع بازار، برای تغییرات ۵۰ درصدی متوقف شد. «خمهر» صف خرید ۵.۴ میلیونی در قیمت ۴,۸۱۳ ریال داشت. «خزامیا» ۲.۵ درصد مثبت شد و به قیمت ۲,۷۵۰ ریال رسید. «ختوقا» در قیمت ۸,۸۵۹ ریال به صف خرید ۱.۶ میلیونی رسید.

گروه محصولات شیمیایی:

«شیمیایی ایران» در گزارش ١٢ ماهه منتهی به ۳۰ آذر ماه ۱۳۹۸ به سود بسیار خوبی رسیده و بدین ترتیب سود ٩٨٨ میلیارد تومانی معادل ١٢٢۵ ریال به ازای هر سهم را محقق کرده که نسبت به سال گذشته افزایش ۱۸۰ درصدی داشته است. سهم امروز ۲.۹ درصد مثبت شد و به قیمت ۱۴,۹۱۹ ریال رسید. «پارسان» در قیمت ۶,۸۳۰ ریال بیش از یک درصد منفی شد. «فارس» در محدوده ۱.۵ درصد مثبت به قیمت ۹,۸۰۰ ریال رسید. «جم پیلن» ۱.۷ درصد مثبت شد و به قیمت ۳۳,۹۷۰ ریال رسید. «شدوص» در قیمت ۱۳,۲۵۳ ریال صف خرید کم حجمی داشت. «شغدیر» در قیمت ۱۶,۰۸۶ ریال صف خرید ۱.۵ میلیونی داشت.

گروه بانک‌ها :

«وبملت» امروز کمتر از نیم درصد مثبت شد و به قیمت ۷,۰۶۱ ریال رسید. «وتجارت» در قیمت ۵۵۲ ریال صف خرید ۵۵۲ میلیونی داشت. «ونوین» بیش از ۳ درصد مثبت شد و به قمیت ۳,۷۳۶ ریال رسید. «وپارس» در قیمت ۳,۴۶۰ ریال چندین بار صف خرید شد و صف آن عرضه شد. «وبصادر» نیز در قیمت ۶۷۲ ریال صف خرید ۴۰۷ میلیونی داشت.

گروه فلزات اساسی:

«فولاد» امروز ۳.۵ درصد مثبت شد و به قیمت ۳,۹۱۰ ریال رسید. «ذوب» اوایل بازار در قیمت ۲,۲۴۹ ریال صف خرید ۱۵۵ میلیونی تشکیل داد. «فملی» در همان محدوده صفر تابلو نوسان داشت. «کویر» در قیمت ۲۸,۵۰۲ ریال ۲.۶ درصد منفی شد. «فخوز» در قیمت ۱۰,۸۰۵ ریال ۰.۵۶ درصد مثبت شد. «فزرین» در محدوده ۴.۹ درصد مثبت در قیمت ۱۴,۴۳۰ ریال معامله شد.