به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ چهار‌شنبه ۴ تیر ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۲۸,۴۱۳ واحدی به ارتفاع ۱,۴۱۹,۴۳۹ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۱۸۳,۹۶۳ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۱,۵۶۴ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فارس» و «فملی» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «میدکو» داشته است. امروز در بازار فرابورس مبلغ ۹,۸۹۹ میلیارد ریال مربوط به اوراق مشارکت دولتی واوراق «منفعت صبا اروند لوتوس» بوده است.

در خبرها داشتیم آمریکا در گزارشی رسما اعلام کرد ایران در حال انجام فعالیت‌های کلیدی مرتبط با طراحی و ساخت سلاح هسته‌ای نیست.

سخنگوی دولت اعلام کرد ارزهای ایران در برخی از کشورها آزاد شده که وزارت خارجه به زودی آن را اعلام می‌کند؛
صادرات نفتی ما هم دارد بهتر می‌شود و صادرات غیرنفتی ما هم در بهترین دوران می‌رسد و کاهش قیمت ارز را تجربه خواهیم کرد.

مجمع سالانه «چادرملو» برگزار و طی آن ضمن تصویب صورت های مالی، مقرر شد ۷۰ تومان سود برای هر سهم توزیع شود.

امروز با عرضه اولیه ۱۵ درصد سهام «سرمایه گذاری پویا» معادل ۶۰۰ میلیون سهم، ششمین شرکت جدید وارد بازار می شود که به نقدینگی ۱۲۳ هزار تومانی نیاز است  هر سهم این شرکت ۴۰۰ میلیارد تومانی ۴۱۰ تومان کشف قیمت شد و به هر کد ۲۲۹ سهم تعلق گرفت.

بر اساس تصمیم امروز جلسه کارگروه تنظیم بازار، قیمت انواع لبنیات بطور رسمی ۲۲ تا ۲۸ درصد افزایش یافت.

گروه فلزات اساسی:

«فملی» اوایل بازار در قیمت ۲۶,۲۶۰ ریال به صف خرید رسید. در پایان تعداد ۲۲۹ میلیون سهم معامله و ۴۶ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. روند قیمتی «ذوب» صعودی بود. آخرین معامله سهم در محدوده ۴.۷ درصد مثبت در قیمت ۸,۶۹۸ ریال صورت گرفت. «فاسمین» در قیمت ۶۵,۰۱۰ ریال صف خرید ۱.۲ میلیونی داشت. «میدکو» صف خرید شد، اما اواخر بازار صف آن عرضه شد و سهم به قیمت ۱۷,۴۰۰ ریال رسید. «کویر» در محدوده ۳.۷ درصد منفی به قیمت ۴۶,۱۲۰ ریال رسید. «فسرب» در قیمت ۱۵۷,۰۰۰ ریال کمتر از یک درصد منفی شد.

گروه خودرو:

«خودرو» صف خرید ۳۹۴ میلیونی در قیمت ۳,۵۲۰ ریال داشت. تعداد ۲۸۹ میلیون سهم نیز معامله شد. صف خرید «خساپا» در قیمت ۲,۵۴۰ ریال به ۴۹۱ میلیون سهم رسید. «خگستر» اواسط بازار در قیمت ۶,۰۲۰ ریال صف خرید شد. «ورنا» بیش از یک درصد منفی شد و به قیمت ۱۰,۵۳۰ ریال رسید. «خزامیا» در قیمت ۱۶,۰۹۰ ریال صف خرید ۶ میلیونی داشت. «خبهمن» در قیمت ۱۴,۲۸۰ ریال به صف خرید ۱۳.۸میلیونی رسید. «خاذین» در قیمت ۹,۲۰۰ریال بیش از ۳ درصد منفی شد.

گروه بانکی:

«وبملت» امروز کمتر از یک درصد منفی شد و به قیمت ۲۴,۱۵۰ ریال رسید. «وپارس» صف خرید ۳۰۸ میلیونی در قیمت ۳,۱۹۰ ریال داشت. «ونوین» در قیمت ۶,۲۵۰ ریال بیش از یک درصد منفی شد. «وسینا» در محدوده ۳ درصد منفی به قیمت ۱۲,۵۴۰ ریال رسید. «وپست» در قیمت ۲۰,۷۵۰ ریال به محدوده منفی کامل رسید.

گروه محصولات شیمیایی:

«شگویا» در قیمت ۱۴,۸۵۴ ریال به صف خرید ۴ میلیونی رسید. «تاپیکو» به محدوده مثبت کامل در قیمت ۱۴,۴۱۰ ریال نزدیک شد و سپس سهم با توجه به تغییرات بیش از ۵۰ درصدی قیمت سهام، به منظور برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی متوقف شد. «فارس» اوایل بازار در قیمت ۲۰,۸۰۰ ریال به صف خرید رسید. «شاراک» در قیمت ۳۶,۴۸۰ ریال صف خرید ۵ میلیونی داشت. «زاگرس» ۳.۴ درصد مثبت شد و به قیمت ۱۷۹,۰۰۰ ریال رسید.