شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ شنبه ۱۹شهریور۱۴۰۱، با کاهش ۱۵۴۲۱واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۹۷هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۴۷۵۵واحدی عدد۴۰۵هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۲۸۸۲میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیرمنفی در شاخص بورس را نمادهای «فارس،کچاد و حکشتی»  داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «آریا ،بپاس و خدیزل»  برجای گذاشتند.همچنین امروز  شاهد خروج ۳۷۹میلیارد تومان  پول حقیقی از بازار سرمایه بودیم.

امروز در معاملات بورس تهران، بیش از چهار میلیارد و ۳۶۲ میلیون سهم، حق‌تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۲۶ هزار و ۴۲۱ میلیارد ریال معامله شد.

شاخص بازار اول، ۱۲ هزار و ۹۷۹ واحد و شاخص بازار دوم، ۲۵ هزار و ۹۸۴ واحد کاهش را ثبت کرد.

مبین انرژی خلیج فارس (مبین) با ۹۶ واحد، پارس فولاد سزوار (فسبزوار) با ۵۸ واحد، نفت سپاهان (شسپا) با ۳۱ واحد، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس (حفارس) با ۳۰ واحد و دشت مرغاب (غدشت) با ۲۹ واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس همراه شدند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۹۵۲ واحد، معدنی و صنعتی چادرملو (کچاد) با یک‌هزار و ۱۳۸ واحد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران (حکشتی) با ۶۷۰ واحد، بانک پاسارگاد (وپاسار) با ۶۶۱ واحد، معدنی و صنعتی گل گهر (کگل) با ۶۳۸ واحد و بانک ملت (وبملت) با ۵۹۹ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

آخرین وضعیت شاخص فرابورس

شاخص فرابورس نیز امروز بیش از ۱۳۴ واحد کاهش داشت و به ۱۸ هزار و ۹۸۵ واحد رسید.

در این بازار ۲ میلیارد و ۹۰ میلیون برگه سهم و اوراق مالی دادوستد شد و تعداد دفعات معاملات امروز فرابورس بیش از ۱۷۵هزار و ۵۲۱ نوبت بود.

توسعه سامانه نرم افزاری نگین (توسن)، گروه سرمایه گذاری میراث فرهنگی(سمگا)، پخش رازی (درازی) و تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) با تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس همراه بودند و پلیمر آریا ساسول(آریا)، بیمه پاسارگاد (بپاس)، بهمن دیزل (خدیزل)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، تولید نیروی برق دماوند (دماوند)، بانک دی (دی) و اعتباری ملل (وملل) تاثیر منفی بر این شاخص داشتند.