شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران ; در نتیجه معاملات امروز;  شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱ با کاهش۱۵۲۸۶ واحدی به محدوده ۱ میلیون ۵۷۹  هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۲۴۴۳  واحدی خود به عدد۴۴۰  هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد۶۲۴۱ میلیارد تومان  رسید. امروز حدود ۴۷۷ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص بورس را نمادهای” پارس”، “کچاد” و “فولاد” داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس مربوط به نمادهای  ” آریا”،”شگویا”و”صبا” بود.

آغاز هفته معاملاتی بورس تهران با افت شاخص کل همراه بوده است.  عملکرد نه‌چندان دلچسب شرکت‌ها در زمستان موج فشار فروش را در سهام از گروه‌های مختلف افزایش داده است. در این میان ابهام از صورت مالی پالایشی همچنان ادامه دارد و بازار را دچار سرگیجه کرده است.

 نرخ دلار همچنان بالاتر از ۳۰ هزار تومان قرار دارد و انتظار برای اخبار برجامی را می‌کشد. به نظر می‌رسد دور جدیدی از تلاش‌ها برای تسهیل مسیر حصول توافق هسته‌ای در پیش گرفته شده است. نرخ دلار در سطوح کنونی همچنان می‌تواند عامل حمایتی از قیمت سهام در سطوح کنونی باشد.