شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ یکشنبه ۲۷شهریور۱۴۰۱، با کاهش ۱۱۱۸۳واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۷۷هزار واحد رسید.

همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۲۹۸۱واحدی عدد ۴۰۱هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به ۳۸۳۲میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای «فولاد، شپنا و فملی» داشتند.

همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «کگهر، شگویا و شاوان» برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۲۲۴میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سرمایه بودیم.

بورس امروز یکشنبه ۲۷ شهریور ۱۴۰۱ در حالی کار خود را آغاز کرد که شاخص کل بورس چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در نهایت با کاهش ۴۰۴۷ واحدی بر روی کانال یک میلیون و ۳۸۹ هزار و ۷۹ واحد آرام گرفت.

معاملات نخستین روز کاری بازار سهام در آخرین هفته تابستان با افت نماگرهای بورسی استارت خورد. در نیمه نخست دادوستدها شاخص کل ۰.۴ درصد کاهش ارتفاع داد و نماگر هم‌وزن افت ۰.۳ درصدی را نشان داد.

در میان سرخی تابلوی معاملاتی بازار سهام اما زیرمجموعه‌های گروه استخراج زغال‌سنگ با دادوستد در سقف‌های مجاز روزانه، مورد توجه سهامداران حقیقی قرار گرفتند. روز گذشته بود که دبیر انجمن زغال سنگ ایران خبر از آزاد شدن صادرات زغال سنگ داد.