به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری سه شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰، افت دو هزار و ۵۲۱واحدی شاخص کل ( ۰.۱۸درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۰۴هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۰.۵درصد افت کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به سه هزار و ۸۸۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «پارس»، «شستا» و «فولاد» داشتند.

امروز برای دومین روز پیاپی ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار مثبت شد و ۶۹ میلیارد تومان پول حقیقی به بورس وارد شد. در معاملات امروز بیشترین ورود پول حقیقی به سهام پارس (پتروشیمی پارس) اختصاص داشت که ارزش تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی آن ۱۱۸ میلیارد تومان بود. پس از پارس، شفن (پتروشیمی فناوران) و شلرد (کود شیمیایی اوره لردگان) بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام با کاهش ۹۲ درصدی به رقم ۵ هزار و ۷۱۴ میلیارد تومان رسید. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۹۰۱ میلیارد تومان بود که ۱۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

ارزش معاملات خرد نیز اندکی رشد کرد و با کاهش ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۴ هزار و ۲۶۴ میلیارد تومان رسید که ۷۳ درصد از ارزش کل معاملات بازار را شامل می‌شود.

در پایان معاملات سه‌شنبه ارزش صف‌های فروش پایانی بازار نسبت به روز دوشنبه ۵۷ درصد افزایش یافت و ۱۴۹ میلیارد تومان شد. ارزش صف‌های خرید نیز نسبت به پایان روز کاری گذشته ۴۸ درصد افت کرد و در رقم ۲۶۴ میلیارد تومان ایستاد.

نماد سمگا (سرمایه گذاری میراث فرهنگی) با صف‌ خرید ۳۸ میلیارد تومانی برای دومین روز متوالی در صدر جدول تقاضای بازار قرار گرفت. پس از سمگا، نمادهای پارس (شرکت پتروشیمی پارس) و آپ (آسان پرداخت پرشین) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش نیز به وسخوز (سرمایه گذاری استان خوزستان) تعلق داشت که در پایان معاملات صف فروش ۳۴ میلیارد تومانی داشت. پس از وسخوز، نمادهای وسرضوی (سرمایه گذاری سهام عدالت استان خراسان رضوی) و غصینو (صنعتی مینو) بیشترین صف فروش داشتند.

ارزش سهام عدالت درمقایسه با روز گذشته، ٠.۵درصد کاهش یافت. ارزش سبد ۵۳۲هزار تومانی، یک میلیون تومانی و ۴٩٢هزار تومانی سهام عدالت به ترتیب به ١٢ میلیون و ۵٩٧هزار تومان، ٢٣ میلیون و ٧٣٢هزار تومان و ١١ میلیون و ۶٨٠هزار تومان رسید. ارزش ۶٠درصد قابل فروش سبد ۵۳۲هزار تومانی سهام عدالت به ٧ میلیون و ۵۵٨هزار تومان رسیده است.