به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۳آبان۱۳۹۹، شاخص کل با ۳۸,۳۰۶واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۳۷۴,۰۴۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۶۰,۴۹۶میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۴،۷۶۳واحد منفی بود و به مقدار ۳۸۹,۱۱۸ واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فملی» و «شپنا» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۹هزار تومان و یورو ۳۴هزار و ۴۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۳۱۷هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

گروه ویژه اقدام مالی (FATF)، مجمع عمومی خود را از روز چهارشنبه تا روز جمعه برگزار کرد و تصمیم گرفت تا ایران و کره شمالی را در فهرست سیاه خود نگاه دارد و محدودیت‌های سخت‌تری بر کشورهایی که در زمینه پولشویی و تامین تروریسم همکاری نمی کنند، اعمال کند.

دنیای‌اقتصاد: بزرگ‌ترین فروش صادراتی بنزین در تاریخ بورس انرژی در پایان مهرماه با صادرات ۲۸ میلیون بشکه به ثبت رسید تا بزرگ‌ترین روز معاملاتی در تاریخ بازار سرمایه رقم بخورد.

تولید گروه صنعتی ایران‌خودرو در هفت ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش حدود ۱۰۰ هزار دستگاهی را تجربه کرده است.

سازمان خصوصی سازی اعلام کرد: ۱۰۰ درصد سهام شرکت مجتمع صنایع چوب، فلز، پلاستیک و الکترونیک سیما چوب شامل ۱۰ هزار سهم از طریق فرابورس واگذار می‌شود. ارزش پایه هر سهم این شرکت برای این واگذاری ۱۶۷ میلیون ریال و ارزش کل آن نیز یک هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال تعیین شده است.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۴.۸۸درصد کاهش به ۳,۷۰۰ریال رسید. «وپاسار» با یک درصد منفی در قیمت پایانی ۹,۹۳۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۲.۰۵درصد کاهش در قیمت ۱۰,۵۰۰ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز با ۴.۴۶درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۰۰۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۴.۰۸درصد کاهش در قیمت ۳,۵۳۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۳۰۱واحد کاهش به ۷,۹۴۹واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۱.۹۳۸واحد کاهش به مقدار ۸۷,۳۹۸ رسید. در این گروه سهم «پارس» امروز با ۴.۹۶درصد منفی در قیمت ۱۳۸,۳۱۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۴.۷۴درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۵۰,۴۳۲ریال رسید. «پاکشو» با ۴.۰۵درصد کاهش به قیمت ۸۲,۲۴۰ریال رسید. «شیراز» ۵درصد منفی شد و با قیمت ۵۰,۵۵۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز ۳.۵درصد منفی شد و با قیمت ۷۷,۸۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۳۶,۰۹۸واحدی به مقدار ۸۹۷,۵۴۲واحد رسید. «ذوب» امروز ۴.۵۲درصد کاهش داشت و با قیمت ۴,۸۵۹ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۳,۷۴۰ریال ۴.۱۲درصد منفی بود. «فملی» ۴.۵۴درصد منفی بود و در قیمت ۲۲,۹۰۰ریال به پایان رسید. «فخوز» نیز ۴.۲۲درصد منفی بود و در قیمت ۳۲,۴۵۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۹,۵۹۰واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۹۱,۶۲۶ رسید. امروز «خبهمن» در قیمت ۲۱,۲۰۰ریال ۴.۹درصد منفی شد. «خمحرکه» در قیمت ۷,۵۲۰ریال کمتر از یک درصد منفی شد. «خپارس» در قیمت ۷,۸۲۰ریال ۵درصد منفی شد. «خودرو» با ۴.۸۲درصد منفی در قیمت ۳,۱۶۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۳.۹۵درصد منفی بود و به قیمت ۲,۴۳۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۲۳۳,۰۰۰واحد کاهش به ۴,۹۲۵,۵۲۱واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۵درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۳۳,۱۳۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۵درصد کاهش در قیمت ۱۶,۴۷۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۰.۹۷درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۳۲,۵۶۰ریال کاهش یافت.