شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ سه شنبه ۱۲مهر۱۴۰۱، با کاهش۴۸۷۶واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۱۳هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۷۶۵واحدی عدد ۳۸۰هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۰۲۹میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نماد« میدکو ،حکشتی و بفجر»   داشتند  . همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد «بپاس و فغدیر»   برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۱۷۶میلیارد تومان پول حقیقی  از  بازار سرمایه بودیم.

خبرهای مهم برای بورس امروز:

۱- مجوز افزایش سرمایه ۴۴۰% سخواف از محل مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها صادر شد.
۲- با توجه به ظن دستکاری بازار نماد معاملاتی ولشرق حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۰۷/۱۸ متوقف می‌گردد.
۳- دبیرکل انجمن تولیدکنندگان لوازم‌خانگی از صادرات ۱۷۵ میلیون دلاری لوازم‌خانگی تا پایان مردادماه امسال خبر داد و گفت: روسیه بازار جدیدی برای فعالان صنعتی کشورمان است که می‌تواند به ارتقای صادراتی شرکت‌ها کمک کند.
۴- از هلدینگ‌های بزرگ سرمایه گذاری خبر می‌رسد که ظرف همین چند روز آینده حمایت این هلدینگ‌ها از سهام زیر مجموعه شان به طور جدی آغاز می‌شود که یکی از مسیر‌های اصلی این حمایت، انتشار اوراق اختیار فروش تبعی به معنای تضمین سود برای سهامداران است تا هلدینگ‌ها نشان دهند به ارزندگی سهام خود اطمینان دارند
۶- شرکت توسعه حمل و نقل ریلی پارسیان با نماد حپارسا از افزایش نرخ حمل ونقل از ۲.۷۸۳ ریال به ۳.۹۴۶ ریال خبر داد.
۸- نماد معاملاتی شرکت پیشگامان فن‌آوری و دانش آرامیس (تپسی ۱) روز شنبه مورخ ۱۴۰۱/۰۷/۱۶ در بازار دوم فرابورس ایران بازگشایی خواهد شد.
۹- ثاباد تغییر صنعت از گروه انبوه سازی، املاک و مستغلات به گروه هتل و رستوران