به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌‌‌شنبه ۷ مرداد ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۷,۲۲۱ واحدی به ارتفاع ۱,۹۴۱,۱۵۷ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۳۳۶,۸۹۵ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۳,۸۵۸ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فولاد» و «فارس» و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد «کگهر» داشته است. در بازار فرابورس مبلغ ۴۳,۲۹۱ میلیارد ریال مربوط به انواع اوراق مرابحه عام دولت بوده است.

با تصمیم سرپرست وزارت صنعت، تغییر ضرایب قیمتی کنسانتره، گندله و آهن اسفنجی از دستور کار این وزارتخانه خارج شده و ضرایب فعلی همچنان مبنای فعالیت خواهد بود.

مراسم معرفی شرکت «توسعه مسیر برق گیلان» برای اعلام آخرین وضعیت مالی و عملکردی آن قبل از ظهر امروز با حضور محمود احمدیان مدیرعامل و عظیم ثابت مدیرعامل کارگزاری بانک سپه برگزار شد تا این شرکت ۴۳۰ میلیارد تومانی آماده عرضه اولیه ۶ درصدی سهام (شامل عرضه ۲.۵ درصد سهام توسط سرمایه گذاری اهداف، ۲.۵ درصد سهام توسط مدیریت انرژی امید تابان هور و یک درصد سهام توسط سرمایه گذاری غدیر) باشد.

نایب رئیس مجلس از عزم دولت و مجلس برای کاهش قیمت سیمان و فولاد خبر داد و گفت: قیمت هر پاکت سیمان برای مصرف کننده ۱۷.۵ و هر کیلو میلگرد ۸.۵ هزار تومان تعیین شد.

معاون پذیرش فرابورس از درخواست ورود شرکت های تپسی، دیجی‌کالا، کافه‌بازار و شیپور برای ورود به بازار هدف خبر داد و گفت: تصمیم نهایی در هیات پذیرش گرفته می‌شود.

سخنگوی انجمن تولیدکنندگان تایر اعلام کرد با افزایش مجدد قیمت تایر موافقت شد. هنوز این افزایش قیمت ابلاغ و تصویب نشده است.

گروه فلزات اساسی:

معاون فروش «فولاد مبارکه اصفهان» دستور خروج فروش محصولات فولاد از بورس کالا را تکذیب و اظهار داشت: تا این لحظه هیچ دستوری مبنی بر خروج از بورس کالا ابلاغ نشده و چنین بحثی مطرح نبوده است. سهم امروز اواخر بازار در قیمت ۲۰,۱۴۰ ریال به صف فروش ۵۰ میلیونی رسید.

 رئیس بنیاد مستضعفان از آماده افتتاح بودن فاز ۲ «فولاد کاوه جنوب کیش» خبر داد و گفت: با افتتاح این واحد ۱.۲ میلیون تن به ظرفیت تولید فولاد کشور افزوده خواهد شد. سهم امروز در قیمت ۲۰,۶۰۰ ریال صف خرید ۳۲ میلیونی داشت.

«فملی» در قیمت ۳۲,۴۷۰ ریال به صف فروش ۴۰ میلیونی رسید. «ذوب» در قیمت ۱۱,۵۶۶ ریال صف خرید ۴۶ میلیونی داشت. «فخوز» در قیمت ۴۸,۷۸۰ ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «فاسمین» ۱.۶ درصد منفی شد و به قیمت ۵۹,۳۱۰ ریال رسید. «فرآور» در محدوده ۴.۵ درصد منفی و قیمت ۲۲,۸۸۰ ریال معامله شد.

گروه خودرو:

«خودرو» امروز در قیمت ۷,۲۸۰ ریال صف فروش ۵۷۹ میلیونی داشت. «خساپا» در قیمت ۵,۰۷۰ ریال ۱.۹ درصد منفی شد. «خبهمن» صف خرید ۷۲ میلیونی در قیمت ۳۰,۶۰۰ ریال داشت. «خگستر» صف خرید ۷۴ میلیونی در قیمت ۱۲,۷۰۰ ریال داشت. «خزامیا» که ابتدای بازار صف فروش داشت و صف آن جمع شده بود، اواخر بازار مجددا به محدوده منفی کامل در قیمت ۲۸,۲۰۰ ریال نزدیک شد.

گروه بانکی:

«وپاسار» امروز در قیمت ۱۱,۹۹۰ ریال کمتر از یک درصد منفی شد. «وتجارت» صف فروش ۲۶۵ میلیونی در قیمت ۳,۹۸۰ ریال داشت. «وبصادر» در قیمت ۴,۴۲۰ ریال با صف فروش ۳۸۴ میلیونی روبرو شد.