به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه شنبه ۲۷ اسفند ماه ۱۳۹۸ با کاهش ۳,۶۶۶ واحدی به ارتفاع ۵۰۲,۴۱۴ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۵۹,۷۳۵ میلیارد ریال رسید. بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «پارس» و «وبملت» و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد «زاگرس» داشته است. در بازار بورس مبلغ ۴,۴۷۴ میلیارد ریال مربوط به معامله بلوکی در نمادهای «تاپیکو۲» و «فولاد۲» بوده است.

شب گذشته با نزدیک به ۳هزار واحد افت بزرگترین ریزش روزانه در تاریخ بازار سهام امریکا رقم خورد و شاخص داوجونز بیش از ۳۰% از ارزش خود را طی این مدت از دست داد.

درخبرها داشتیم مدیر ارتباطات فرابورس ایران اعلام کرد عرضه اولیه دیگری در سال ۹۸ نخواهیم داشت و‌عرضه اولیه «آریا ساسول» به سال ۹۹ موکول شد.

فرابورس ایران از امروز سه‌شنبه مورخ ۲۷/۱۲/۱۳۹۸ لغایت یکشنبه مورخ ۳۱/۰۱/۱۳۹۹ جمع آوری منابع مورد نیاز جهت پیشگیری، درمان و تحقیق در زمینه بیماری کرونا را آغاز کرد. اصل و منافع حاصل از مبالغ تامین شده در نماد معاملاتی«کرونا» به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اهدا خواهد شد.

گروه خودرو:

دبیر انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو اعلام کرد تمام مطالبات ۱۲۰ روزه زنجیره «سایپا» پرداخت شده و سایپا سال جدید را با تولید حداکثری آغاز خواهد کرد.  امروز در مجمع «ایران‌خودرو» افزایش سرمایه ۱۸۷۲ درصدی تصویب شد. «خپارس» امروز در قیمت ۲,۳۰۰ ریال ۱.۴ درصد منفی شد. «خریخت» ۴.۷ درصد منفی شد و به قیمت ۳,۲۴۰ ریال رسید. «خزامیا» در قیمت ۳,۱۳۶ ریال بیش از ۲ درصد مثبت شد. «ختوقا» در قیمت ۹,۶۲۲ ریال به صف خرید ۳.۸ میلیونی رسید. «ورنا» در قیمت ۲,۹۲۱ ریال بیش از یک درصد مثبت شد.

گروه فلزات اساسی:

«فملی» امروز در قیمت ۷,۱۷۰ ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «ذوب» ۱.۸ درصد منفی شد و به قیمت ۲,۶۶۵ ریال رسید. «فولاد» در محدوده ۱.۴ درصد مثبت به قیمت ۴,۶۰۰ ریال رسید. «فاسمین» در قیمت ۲۱,۲۹۰ ریال بیش از یک درصد منفی شد. «کاوه» حدود ۱.۵ درصد منفی شد و به قیمت ۶,۱۹۰ ریال رسید.

گروه بانکی:

«وبصادر» روند قیمتی صعودی داشت و در قیمت ۷۰۰ ریال ۲.۸ درصد مثبت شد. «وبملت» در محدوده ۲.۷ درصد منفی به قیمت ۷,۹۵۵ ریال رسید. «وپاسار» در قیمت ۳,۳۶۸ ریال ۱.۵ درصد مثبت شد. «وسینا» در قیمت ۴,۲۱۵ ریال اواسط بازار به صف خرید ۴.۸ میلیونی رسید. «وخاور» در محدوده ۲.۹ درصد مثبت به قیمت ۶,۸۸۹ ریال رسید.

گروه پالایشی:

بیشتر نمادهای این گروه به دلیل کاهش قیمت نفت امروز کاهشی و عمدتا صف فروش بودند. «شاوان» در قیمت ۵۱,۶۴۴ ریال صف فروش بود. «شبریز» اوایل بازار صف فروش شد ولی چند بار صف آن جمع شد، اواخر بازار مجددا سهم به محدوده منفی کامل در قیمت ۱۶,۱۵۵ ریال رسید. «شراز» نیز در محدوده منفی کامل در قیمت ۴۹,۲۹۹ ریال معامله شد. «شتران» ۴.۷ درصد مثبت شد و به قیمت ۷,۱۷۵ ریال رسید. «شپنا» در محدوده ۲.۴ درصد منفی به قیمت ۵,۵۳۰ ریال رسید.

گروه قندی:

«قشرین» اعلام کرد مصوبه هیات مدیره جهت اخذ مجوز تولید الکل از ملاس در جلسه هیات مدیره به تصویب رسیده است. همه نمادهای این گروه امروز منفی و یا صف فروش بودند. «قثابت» در قیمت ۳۷,۵۴۳ ریال صف فروش ۵ میلیونی داشت. «قشکر» در قیمت ۲۳,۶۰۰ ریال حدود ۳ درصد منفی شد.