به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری شنبه ۸آذر۱۳۹۹، شاخص کل با ۲۳,۵۴۸واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۳۹۰,۷۹۷واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۲۵,۱۴۳میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۶.۳۹۹واحد مثبت بود و به مقدار ۴۰۱,۵۳۱ واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۴هزار و ۷۵۰تومان و یورو ۲۹هزار و ۵۵۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۴۳هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

به نقل از برخی منابع خبری، شنیده می‌شود برخلاف شایعات و انتظارات نادرست بازار سرمایه، هیچ بند یا تبصره‌ای برای تغییر نرخ خوراک پتروشیمی‌ها در بودجه سال ۱۴۰۰ وجود ندارد.

سازمان بورس دستورالعمل اجرایی قانون افزایش سرمایه شرکت‌های بورسی و فرابورسی را از محل صرف سهام با سلب حق تقدم به کلیه شرکت‌ها ابلاغ کرد.

ریس جمهوری اعلام کرد به ‌زودی ورود به وسایل ‌نقیله عمومی کارت شناسایی الزامی خواهد بود

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۲.۶۶درصد افت به ۳,۶۶۰ریال رسید. «وپاسار» در محدوده صفر درصد مثبت در قیمت پایانی ۱۱,۲۸۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۴.۵۸درصد رشد در قیمت ۱۱,۸۷۰ریال پایان یافت. «وبملت» امروز با ۱.۰۸درصد منفی در قیمت پایانی ۵,۵۲۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۲.۴۶درصد افزایش در قیمت ۴,۱۶۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۰واحد کاهش به ۸,۸۶۷واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۳.۰۵۸واحد افزایش به مقدار ۸۳,۶۴۰ رسید. در این گروه سهم «پارس» امروز با ۴.۳۶درصد مثبت در قیمت ۱۵۶,۵۱۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۴.۸درصد رشد معامله شد و به قیمت ۱۸۰,۷۷۲ریال رسید. «پاکشو» با ۳درصد مثبت به قیمت ۹۱,۸۸۰ریال رسید. «شیراز» ۴.۷۲درصد مثبت شد و با قیمت ۵۵,۲۲۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز در محدوده صفر درصد مثبت شد و با قیمت ۸۲,۵۰۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۲۸,۰۷۶واحدی به مقدار ۹۶۲,۸۲۳واحد رسید. «ذوب» امروز ۲.۰۱درصد رشد داشت و با قیمت ۴,۷۶۱ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۳,۶۵۰ریال ۴.۰۴درصد مثبت بود. «فملی» ۲.۳۶درصد مثبت بود و در قیمت ۲۷,۷۲۰ریال به پایان رسید. «فخوز» ۱.۳درصد مثبت بود و در قیمت ۳۶,۶۸۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱۱.۵۴۱واحد کاهش داشت و به مقدار ۳۲۲,۲۳۷ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۷,۶۲۰ریال ۴.۶۳درصد منفی شد. «خمحرکه» در قیمت ۶,۴۲۰ریال ۴.۹درصد مثبت شد. «خبهمن» در قیمت ۲۵,۵۸۰ریال ۲.۱۸درصد منفی شد. «خودرو» با ۴.۴۷درصد منفی در قیمت ۳,۸۵۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۴.۴درصد منفی بود و به قیمت ۲,۸۳۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۰۵.۳۷۲واحد افزایش به ۵,۰۲۱,۵۲۱واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۴درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۲۷,۵۵۰ریال رسید. همچنین سهم «شتران» با ۴.۱۵درصد افزایش در قیمت ۱۴,۸۰۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با یک درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۸.۶۳۰ریال کاهش یافت.