شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ چهارشنبه  ۱۹مرداد۱۴۰۱، با کاهش ۳۴۷۳واحدی به محدوده یک میلیون و ۴۴۸هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۱۳۴۲واحدی خود به عدد ۳۹۰هزار واحد رسید. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۲۴۹۴میلیارد تومان رسید. همچنین امروز شاهد خروج  ۱۷۸ میلیارد تومان نقدینگی از سوی حقیقی ها بودیم.
بیشترین تاثیر مثبت در شاخص بورس را نماد «فولاد» و بیشترین تاثیر منفی را نمادهای «کگل و شستا» داشتند. همچنین بیشترین تاثیز مثبت در شاخص فرابورس را نماد «بپاس» و بیشترین تاثیر منفی را نماد های «زاگرس و شراز» داشتند.

معاملات امروز بورس در سالگرد آغاز سقوط تاریخی شاخص کل، کم رونق بود؛ کاهش حدود ۳٬۵۰۰ واحدی شاخص کل، افت ارزش معاملات خرد به حدود ۲هزار میلیارد تومان و ادامه خروج پول حقیقی در دو روز پایانی هفته نقش تعیین کننده ای دارد. از سوی دیگر اخبار احتمالی برجام و انتشار آمار تورم ماهانه آمریکا دو موضوعی است که روند بازار در هفته چهارم مرداد ماه را مشخص می کند.

 ۱۹مرداد ماه، یکی از تلخ ترین روزهای تاریخ بازار سرمایه است؛ روزی که آغازی بر شدیدترین اصلاح تاریخ شاخص کل بود و هرچند شاخص کل از اوج تاریخی خود حدود ۵۰ درصد کاهش یافت اما بسیاری از نمادها بیش از این عدد سقوط کردند. هر چند در ابتدای بازار به واسطه معاملات فولاد شاخص کل افزایش یافت، اما در ادامه با افزایش عرضه ها، شاخص کل نیز روند نزولی به خود گرفت.