شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ چهارشنبه ۳۰شهریور۱۴۰۱، با کاهش ۱۱۸۲۷واحدی به محدوده یک میلیون و ۳۵۵هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۲۲۳۲واحدی عدد ۳۹۵هزار واحد را ثبت کرد. ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۰۰۹میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای «فارس ،کگل و فولاد» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر منفی در شاخص فرابورس را نماد های «صبا،کزغال واتکای» برجای گذاشتند. علاوه بر این امروز شاهد خروج ۲۳۶میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سرمایه بودیم.

سود ۱۴۰۱ بورس دود شد در حالی که بورسی‌ها طی دو ماه نخست سال، با رسیدن شاخص کل سهام به ابرکانال ۱.۶ میلیون واحد امیدوار شده بودند تا روزهای نزولی این بازار پایان یابد، روند تغییر کرد و حالا تمام رشدی که بورس تهران در سال جاری تجربه کرده بود، از دست رفته است.

شاخص ها کل روزهای معاملاتی هفته آخر شهریور ماه را با رنگ قرمز به سپری کردند.

تاثیر در شاخص:

تاثیرگذارترین نمادهای بازار امروز “فارس، کگل، فولاد، تاپیکو، کچاد، شپنا، پارسان” با اثر منفی بودند که در نهایت موجب افت ۰.۸۷ درصدی نماگر اصلی شدند. نمادهای پرتراکنش بازار بورس “شستا، خودرو، خگستر، شپنا، فولاد، نوری” بودند و در بازار فرابورس نیز “دی، فرابورس، صبا، کزغال، فزر، کرمان، ددانا” در ردیف پرتراکنش ترین نمادها قرار گرفتند.

ختور، ولکار، غدشت، کسرام بیشترین افزایش قیمت و دانا، ثامان، وآذر، فپنتا بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

بکاب، ختور، فملی برترین تقاضا و انرژی۱، زمگسا، وآذر برترین عرضه بودند.

فولاد، فرابورس، شکربن بیشترین ورود پول حقیقی و خصدرا، بپاس، خودرو بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.