به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری دو شنبه ۷مهر۱۳۹۹، شاخص کل با ۵۴،۹۵۵واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۵۱۵,۹۳۲واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۵۲,۴۷۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۵،۳۸۴واحد منفی بود و به مقدار ۴۰۲,۲۶۷واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، «فولاد» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۸هزار و ۹۰۰تومان و یورو ۳۳هزار و ۵۹۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۲۶۴هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

وزارت توسعه و امور اقتصادی روسیه در گزارشی پیش بینی کرد پیامدهای کرونا بر روی اقتصاد جهانی تا سال ۲۰۲۳ ادامه پیدا کند و امسال نیز متوسط رشد اقتصادی کشورهای جهان منفی چهار تا ۴.۵ درصد باشد.

مرکز آمار ایران اعلام کرد متوسط قیمت فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمانی مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های املاک در کل کشور ۵۷۱۴۱ هزار ریال با میانگین مساحت ۲۳۶ مترمربع بوده که نسبت به فصل قبل ۲۲.۱ درصد و نسبت به فصل مشابه سال گذشته ۷۱.۸ درصد افزایش یافته است.

فارس : رئیس جمهور فرانسه شامگاه روز یکشنبه در کنفرانس خبری درباره تحولات لبنان در بخشی از سخنانش گفت که در حل اختلافات میان ایران و آمریکا موفق نشده است.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری : لایحه تمدید قانون مالیات بر ارزش افزوده در جلسه روز یکشنبه هیأت وزیران به ریاست حجت الاسلام والمسلمین روحانی رییس جمهوری تصویب شد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبملت» با ۴.۹درصد کاهش به ۵,۴۳۰ریال رسید. «وپاسار» با ۱.۸۲درصد منفی در قیمت پایانی ۹,۷۱۰ریال پایان یافت. «وسینا» با ۴.۹۸درصد کاهش در قیمت ۹،۹۳۰ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز با ۴.۷۵درصد منفی در قیمت پایانی ۲،۸۱۰ریال کاهشی بود. «وپارس» با ۴.۴۲درصد کاهش در قیمت ۳،۶۸۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۲۷۷واحد کاهش به ۸,۱۵۸واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۴,۷۲۰واحد کاهش به مقدار ۹۵,۹۷۳ رسید. در این گروه سهم «جم» امروز با ۴.۷۱درصد کاهش در قیمت ۴۸,۲۳۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۳.۷۱درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۶۶,۲۶۹ریال رسید. «شیران» با ۴.۹۸درصد کاهش به قیمت ۲۷،۶۹۰ریال رسید. «شیراز» ۴.۹۹درصد منفی شد و با قیمت ۶۸,۵۶۰ریال به پایان رسید. «جم پیلن» امروز ۴.۶۱درصد منفی شد و با قیمت ۹۲،۴۴۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۵۸،۰۰۴واحدی به مقدار ۱,۱۱۲,۴۲۵واحد رسید. «ذوب» امروز ۴.۵۵درصد کاهش داشت و با قیمت ۵,۲۰۳ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۱۷،۹۳۰ریال در ۴.۹۸ درصد منفی بود. «فملی» ۴.۹۸درصد منفی بود و در قیمت ۲۹،۲۰۰ریال به پایان رسید. «فخوز» نیز ۵درصد منفی بود و در قیمت ۴۱،۲۷۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۶،۳۰۸واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۸۱,۳۷۹ رسید. امروز «خبهمن» در قیمت ۲۳،۸۳۰ریال ۰.۱۳درصد منفی شد. «خمحرکه» در قیمت ۸,۷۰۰ریال یکمتر از یک درصد منفی شد. «ختور» در قیمت ۴۰،۱۶۰ریال ۰.۰۵درصد منفی شد. «خودرو» با ۴.۶۹درصد منفی در قیمت ۲,۶۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز در محدوده ۲.۹۵درصد منفی بود و به قیمت ۲,۳۰۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۲۶۴،۴۳۰واحد کاهش به ۵,۱۵۵,۹۳۰واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۵درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۳۹،۵۵۰ریال کاهش یافت. همچنین سهم «شپنا» با ۵درصد کاهش در قیمت ۲۵،۴۸۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» با ۴.۹۸درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۳۱،۸۷۰ریال کاهش یافت.