به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری یک شنبه ۱۲ مردادر۱۳۹۹، شاخص کل با ۴۹۸۷۰واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۲۰۱۱۴۹۲ واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۹۱,۱۷۵ میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۸۷۵۹ واحد رشد کرد و به مقدار ۵۲۶۸۸۶   واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «شستا»، «فولاد» و «فارس» داشتند.

امروز  شاخص ۲ میلیون واحدی هم فتح شد. در نیمه نخست هیجان فتح قله جدید، شاخص کل را بیش از ۵۰ هزار واحد بالاتر آورد تا برای نخستین بار وارد ابرکانال ۲ میلیون واحد شود، اما در نیمه دوم و همزمان با اوج گیری اختلال سامانه‌های معاملاتی، عرضه‌ها شدت گرفت. اتفاقی که به خوبی در یک ساعت پایانی نمایان شد و حتی نمادهایی که مدت ها در صف خرید قفل بودند نیز متعادل شدند. دلار که روز شنبه در محدوده ۲۳۵۰۰-۲۳۰۰۰ تومان معامله میشد امروز به ۲۲۷۰۰ تومان رسید. همچنین برخی شایعات در خصوص خروج محصولات فولادی از بورس کالا و فروش این محصولات ۲۰ درصد بالاتر از نرخ های سال گذشته؛ به گوش می رسید. تاکنون شرکت های فولادی در شفاف سازیی که در کدال منتشر کرده اند عنوان نمودند که بطور رسمی چیزی به این شرکتها اعلام نشده است. . اما همچنان سایه این خبر بروی شرکت های فولادی سنگینی میکند و امروز ذوب و فخوز را به صف فروش کشاند. بار اصلی رشد بازار امروز بر دوش هلدینگ ها و سرمایه گذاری ها بود و در روزی که سهم های لیدر بانکی، پالایشی و خودرویی به علت مشکل در هسته معاملات بسته یا متعادل معامله میشدند، سهم هایی مثل شستا،وغدیر، وامید، تاپیکو، وخارزم و فارس پس از گذراندن یک دوره اصلاح قیمت با افزایش تقاضا همراه شدند.

محصولات شیمیایی  امروز معاملاتی نسبتا مثبت را تجربه کردند. فراورده های نفتی، خودرویی ها، گروه لاستیک و پلاستیک، و فلزات اساسی هم امروز افزایش تقاضا را در اکثر نمادها تجربه کردند.بانکی ها با افزایش نسبی قیمت در اکثر نمادها معامله شدند. برقی ها هم یک پارچه مثبت داد و ستد شدند. گروه کاشی و سرامیک، گروه لاستیک و پلاستیک و زراعتی ها هم معاملاتی مثبت را تجربه کردند.

محصولات غذایی نوسانی داد و ستد شدند.خدمات فنی و مهندسی در نبود نماد رمپنا امروز نوسانی داد و ستد شدند.رایانه ای ها امروز نوسانی داد و ستد شدند.