به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری؛ چهارشنبه ۱۹آبان۱۴۰۰،رشد هشت هزار و ۸۵۵واحدی شاخص کل ( ۰.۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۵۶هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن نیز ۱.۴درصد رشد کرد. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به چهار هزار و ۶۲۵میلیارد تومان رسید.  بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «وبملت»، «نوری» و «وامید» داشتند.

بازار سرمایه در آخرین روز معاملاتی هفته با قدرتنمایی خریداران در مدار مثبت آغاز به کار کرد. اما پس از گذشت حدود ۱ ساعت از ساعتی از شروع معاملات شاهد عقب نشینی نسبی خریداران بودیم. در غیاب خودرو و خساپا، دیگر خودرو سازان یکپارچه سبزپوش شدند. حذف قیمت گذاری دستوری، خبر خوشی برای این گره بود.  نمادهای «وبملت» «رمپنا» « وامید» « اخابر» «کگل» بیشترین نقش را در رشد شاخص بر عهده داشتند و در مقابل نمادهای «نوری» «پارسان» «شپدیس» «فارس» تأثیرگذاران منفی در بازار امروز بودند.

امروز شاهد خروج پول حقیقی به مبلغ ۷ میلیارد تومان بودیم.  این تغییر مالکیت حاصل خروج پول حقیقی به میزان ۳۵ میلیارد تومان در نمادهایی با ارزش کمتر از ۴۰ هزار میلیارد تومان و خروج پول حقیقی به میزان ۴۲ میلیارد تومان با نمادهایی با ارزش بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده است.  در پایان معاملات امروز در بخش خریدها، حقیقی‌ها ۸۶ درصد و حقوقی ها ۱۴ درصد و در مقابل در بخش فروش نیز، حقیقی‌ها ۸۶ و حقوقی ها ۱۴ درصد ایفای نقش کردند.  در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، در نمادهای «خبهمن» «فسبزوار» «فجهان» شاهد ورود پول هوشمند و در نمادهای « زاگرس» « بپاس» «ویسا» شاهد خروج پول هوشمند بودیم.  در پایان معاملات امروز P.E فوروارد بازار به ۷.۰۳ واحد و P.E تی تی ام نیز به ۷.۹۸ واحد رسید.  در بین صنایع بازار بیشترین ارزش معاملات به گروه‌های «محصولات شیمیایی» «بانکها و موسسات » « فرآورده های نفتی » «فلرات اساسی » اختصاص داشت و در بین شرکت‌ها نیز، نمادهای «وبملت» «شبندر» «شستا» «شپنا» «فولاد» «نوری» «فرابورس» «تجارت» بیشترین ارزش معاملات را به نام خود ثبت کردند. در این میان نمادهای « وبملت» «کرمان» « وتجارت» « خبهمن» « وبصادر» بیشترین حجم معاملات را شاهد بودند.

در بین صنایع بازار بیشترین ورود پول حقیقی به گروه‌های «بانکها و موسسات اعتباری» «خودرو و ساخت قطعات » «مخابرات» اختصاص داشت و در مقابل بیشترین خروج پول حقیقی را گروه‌های «فلزی» « فرآورده های نفتی» « بیمه و صندوق بازنشستگی» به نام خود ثبت کردند.  در بین شرکت‌ها، نمادهای «وبملت» «خبهمن» «دلر» «اخابر» «شستا» بیشترین ورود پول حقیقی را داشتند و در مقابل نمادهای «فولاد» «شستا» « اتکای» « برکت» «سمگا» بیشترین خروج پول حقیقی را به نام خود ثبت کردند.