شرکت سرمایه گذاری سبحان در جهت کاهش هزینه‌های عمومی و اداری و فروش به دنبال فروش املاک است که در این راستا همچنان قصد واگذاری املاک خود را دارد.
به گزارش پاسارگادتحلیل، شرکت سرمایه گذاری سبحان از ابتدای سال مالی جاری اعلام کرده است برنامه‎‌های با اهمیتی را در دستور کار هیات مدیره خود قرار داده است. این شرکت یک هزار و ۳۰۰میلیارد ریالی از ابتدای سال یک زمین ۲۰هزار مترمربعی واقع در بلوار فردوس به ارزش دفتری ۳۵۲میلیارد و ۹۴۸میلیون ریال فروخته است.
گفتنی است؛ «وسبحان» اعلام کرده است که پس از فروش این زمین نسبت به خرید ۴واحد ساختمان با کاربری اداری واقع در خیابان نیاوران به متراژ ۲هزار و ۸۵۶متر مربع اقدام کرده که تسویه کل ثمن معامله به مبلغ یک هزار و ۴۷۳میلیارد و ۶۹۶میلیون ریال از طریق واگذاری ملک بلوار فردوس به مبلغ یک هزار و ۱۹۰میلیارد ریال و پرداخت مبلغ ۱۱۸میلیارد ریال به طور نقد و مابقی در زمان انتقال و واگذاری قطعی چهار واحد فوق خواهد بود. لازم به ذکر است سود حاصل از فروش زمین بلوار فردوس مبلغ ۸۳۷میلیارد و ۵۲میلیون ریال خواهد بود.
علاوه بر این یک منبع آگاه درباره واگذاری املاک در سرمایه گذاری سبحان اعلام کرد: واگذاری‌های املاک همچنان در برنامه هیات مدیره شرکت قرار دارد و درصورت وجود مشتری بالقوه املاک شرکت به قیمت مناسب واگذار می شود.