به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری یکشنبه ۱۹ اردیبهشت۱۴۰۰، شاخص کل با کاهش ۱۵ هزار و ۵۹۰ واحدی (۱.۳ درصد) بر روی مقدار یک میلیون و ۱۵۱ هزار و ۸۷۲ واحد  قرار گرفت. شاخص‌ کل هم وزن نیز ۰.۳ درصد افت کرد و به ۴۲۰۸۱۱  واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از هزار و ۶۶۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» داشتند.

 بورس امروز هم طبق معمول این ایام با صف فروش‌های متعدد و فوق سنگین مواجه شده و از همان لحظات نخست شاهد ریزش شاخص‌ها بود. به زعم بسیاری از تحلیلگران قیمت‌ها در بازار سهام با وجود افت دلار و به واسطه جهش‌های پیاپی در بازار جهانی به سطوح بسیار جذابی رسیده است. اما غلبه هیجان فروش از ترس ریزش دوباره و افزایش شدید بی‌اعتمادی به بورس در پی دست‌کاری‌های پیاپی ناظر در معاملات، باعث شده که تا در سطوح جذاب کنونی هم کسی خریدار سهام نباشد و رکودی سنگین بورس را احاطه کند. در بازار امروز . بانک‌ها، فلزات و پالایشی‌ها صنایع پرمعامله وبصادر، وتجارت نمادهای پرمعامله بورس امروز هستند.

عظیمی عضو سابق شورای عالی بورس با بیان اینکه در جلسه هفته جاری شورا درباره تعیین دامنه نوسانات تصمیم‌گیری می‌شود، گفت: در جلسه گذشته که آخرین جلسه شورا بود، اعداد مختلفی به عنوان دامنه پیشنهادی مطرح شد. عده‌ای معتقد بودند که دامنه باید برداشته شود و عده‌ای هم اعداد مثبت و منفی ۶ و مثبت و منفی ۱۰ درصد را اعلام کردند اما پیشنهاد مثبت و منفی ۴ درصد بر سر زبان‌ها افتاد./ایلنا

فهیمی گفته بود که مرحله دوم سود سهام عدالت به زودی واریز می‌شود؛ پیگیری‌های نشان می‌دهد که قرار است این سود در شب عید فطر به حساب سهامداران واریز شود.