به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه ‌شنبه ۱۰ تیر ماه ۱۳۹۹ با افزایش ۶۴,۹۱۲ واحدی به ارتفاع ۱,۵۴۶,۸۵۰ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۲۱۷,۵۱۰ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۱۸,۲۸۹ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فارس» و «فولاد» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «میدکو» داشته است. امروز در بازار بورس مبلغ ۶۴,۹۵۴ میلیارد ریال مربوط به معامله بلوکی در نماد «فخوز۲» و در بازار فرابورس مبلغ ۹,۸۹۹ میلیارد ریال مربوط به انواع اوراق «مرابحه عام دولت» و صندوق «اعتماد آفرین پارسیان» بوده است.

وزیر اقتصاد اعلام کرد با تامین اجتماعی و شستا تفاهم کردیم تا ۲۱ شرکت بورسی عرضه اولیه داشته باشند. وی همچنین از تشکیل بورس املاک و مستغلات در هفته آینده خبر داد.

جلسه بررسی ضرایب قیمتی زنجیره فولاد با حضور ۴ تشکل فولادی و معدنی و معاون وزیر صنعت تشکیل و مقرر شد طی یک هفته تا ده روز آینده، آخرین تغییرات ضرایب قیمتی توسط این وزارتخانه ابلاغ شود.

فردا ۱۵ درصد از سهام «سرمایه گذاری سیمان تامین» عرضه اولیه و طی آن ۱.۶ میلیارد سهم ( یک میلیارد و ۳۲۰ میلیون سهم در روز عرضه اولیه و ۳۳۰ میلیون سهم روز بعد عرضه به صندوق های سرمایه گذاری) با محدوده قیمتی ۱۴۹۰ تا ۱۵۷۵ تومانی و سهمیه ۸۰۰ سهمی هر فرد حقیقی و حقوقی واگذار می شود.

معاون مالی هلدینگ زر از انتشار اصلاحیه تغییر قیمت محصولات در سایت کدال خبر داد و گفت: مانع خاصی برای عرضه اولیه «غزر» نداریم و تمامی موارد خواسته‌شده از سوی سازمان بورس را اطلاع‌ رسانی کرده‌ایم.

گروه بانکی:

همه نمادهای این گروه امروز سبزپوش بودند. «وبملت» اوایل بازار در قیمت ۲۶,۱۷۰ ریال به صف خرید رسید. در پایان معاملات ۱۴۷ میلیون از این سهم معامله شد و ۱۲ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «وتجارت» صف خرید ۱۷۷ میلیونی در قیمت ۲,۹۲۰ ریال داشت. صف خرید «وبصادر» در قیمت ۳,۰۰۰ ریال به ۵۲۰ میلیون سهم رسید. «وپاسار» در قیمت ۱۳,۹۱۰ ریال به صف خرید ۵۲ میلیونی رسید.

گروه فلزات اساسی:

«فملی» در قیمت ۲۹,۱۵۰ ریال به صف خرید ۳۸ میلیونی رسید. «فولاد» در قیمت ۱۵,۸۶۰ ریال صف خرید ۸۱ میلیونی داشت. صف خرید «ذوب» در قیمت ۸,۷۴۸ ریال به ۶ میلیون سهم رسید. «فرآور» در قیمت ۳۱,۳۹۰ ریال ۳.۷ درصد مثبت شد. «فاسمین» در قیمت ۷۲,۸۹۰ ریال صف خرید شد که صف آن عرضه شد. «میدکو» در قیمت ۱۷,۸۱۶ ریال صف خرید بود که اواخر بازار صف آن عرضه شد و تنها یک میلیون سهم در صف خرید باقی ماند.

گروه محصولات شیمیایی:

همه نمادهای این گروه نیز امروز مثبت و عمدتا صف خرید بودند. «فارس» در قیمت ۲۳,۷۱۰ ریال صف خرید ۱۹ میلیونی داشت. «شفن» در محدوده مثبت کامل در قیمت ۳۰۳,۳۳۰ ریال معامله شد. «شبصیر» امروز پس از برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام و تقسیم سود نقدی هر سهم و افشای اطلاعات با اهمیت باز شد و ۳۴ درصد مثبت خورد و به قیمت ۱۲۳,۰۰۰ ریال رسید. «پارسان» در قیمت ۲۸,۰۷۰ ریال صف خرید ۴۲ میلیونی داشت.

گروه خودرو و ساخت قطعات:

«خودرو» در قیمت ۴,۱۷۰ ریال صف خرید ۶۸۹ میلیونی داشت. صف خرید «خساپا» در قیمت ۳,۰۶۰ ریال به بیش از یک میلیارد سهم رسید. «خپارس» صف خرید ۲۷ میلیونی در قیمت ۱۱,۷۰۰ ریال داشت. «خبهمن» در قیمت ۱۷,۵۶۰ ریال صف خرید ۲۳ میلیونی داشت.