به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۱۱فروردین۱۴۰۰، شاخص کل با ۸,۶۵۰واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۹۴,۵۴۴واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۶۲,۵۴۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۱۹۳واحد منفی بود و به مقدار ۴۴۲,۶۴۶واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «فولاد» و «شستا» داشتند.

نرخ دلار آمریکا ۲۵هزار و ۲۰۰تومان و یورو ۲۹هزار و ۴۸۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۸۰هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

بحث بر سر احیای معاهده برجام با تحولات پیچیده‌ای همراه شده است. درحالی که از دید تحلیلگران و ناظران امریکا قصد دارد بسته جدیدی را به ایران ارایه کند که ایران تاکید کرده در مورد برجام مذاکره‌ای نمی‌کند و تنها راه حل را بازگشت امریکا به معاهده‌ای می‌داند که خودش از آن خارج شده است.

در ادامه تحولات احیای برجام، سران کشورهای آلمان، روسیه و فرانسه نیز روز گذشته در یک ویدیو کنفرانس درباره موضوعات مختلفی از جمله حفظ توافق هسته‌ای گفت‌وگو کردند.

رئیس ‌دفتر روزنامه واشنگتن‌پُست در بغداد به نقل از سخنگوی دولت آمریکا نوشته واشنگتن به عراق به‌منظور پرداخت بدهی‌های خود به ایران، معافیت ۱۲۰ روزه داده است./منبع: فارس

مدیریت پذیرش بورس و اوراق بهادار تهران اعلام کرد: برای سال ۱۴۰۰، ۱۱ شرکت آماده عرضه اولیه و ۱۹ شرکت در مرحله درج نماد هستند.

صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش اعلام کرد پیش‌بینی خود در مورد نرخ رشد اقتصادی جهان در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ را افزایش خواهد داد.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با کمتر از یک درصد کاهش پایان یافت و به ۲,۶۳۰ریال رسید. «وپاسار» امروز در قیمت پایانی ۱۳,۰۴۰ریال در محدوده صفر درصد مثبت پایان یافت. «وبملت» ۱.۶۳درصد منفی بود و در قیمت ۴,۲۲۰ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز در محدوده صفر درصد منفی در قیمت پایانی ۲,۸۷۰ریال پایان یافت. «وپارس» با ۱.۶۵درصد کاهش در قیمت ۲,۹۸۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۶۱واحد کاهش به ۷,۳۸۷واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۴۰۷واحد کاهش به مقدار ۷۹,۴۲۴ رسید. در این گروه سهم «پارس» با کمتر از یک درصد منفی شد و با قیمت ۱۵۷,۱۹۰ریال پایان یافت. «زاگرس» در محدوده صفر درصد افزایش معامله شد و به قیمت ۲۱۵,۵۴۱ریال رسید. «شلرد» ۱.۹درصد منفی بود و با قیمت ۷,۳۳۸ریال پایان یافت. «شیراز» تقریبا بدون تغییر معامله شد و با قیمت ۵۸,۲۶۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز در محدوده صفر درصد منفی شد و با قیمت ۳۹,۰۶۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با کاهش ۱۳,۲۷۳واحدی به مقدار ۹۶۴,۲۹۷واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۰۸۳ریال ۱.۷۳درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۳,۷۶۰ریال ۱.۵درصد منفی بود. «فملی» نیز ۱.۷۶درصد منفی بود و در قیمت ۱۲,۸۱۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۸۵درصد منفی بود و در قیمت ۶۱,۹۵۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۱۲درصد منفی بود و در قیمت ۲۱,۲۷۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲,۶۴۱واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۵۱,۷۷۵ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۶,۱۶۰ریال با کمتر از یک درصد کاهش پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۲,۹۷۰ریال ۲درصد منفی شد. «ختور» در قیمت ۲۲,۹۴۰ریال تقریبا بدون تغییر پایان یافت. «خودرو» با ۱.۹۲درصد منفی در قیمت ۲,۵۶۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز ۱.۶۳درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۴۱۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۴۷,۲۱۲ واحد کاهش به ۴,۱۷۳,۴۰۷ واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۸۴درصد کاهش به قیمت ۲۷,۱۵۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۱.۶۴درصد منفی در قیمت ۱۳,۸۲۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» ۱.۶۷ درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۳۱,۱۴۰ریال کاهش یافت.