به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ چهارشنبه ۱۶ بهمن ماه ۱۳۹۸ با افزایش ۵,۶۹۵ واحدی به ارتفاع  ۴۴۵,۸۹۴ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۶۳,۳۷۵ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هم وزن نیز ۱,۵۲۲ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «وبملت»و «اخابر» و بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص فرابورس نماد «میدکو» داشته است. در بازار بورس مبلغ ۱,۷۶۰ میلیارد ریال مربوط به معامله بلوکی در نماد «تاپیکو۲» بوده است. همچنین در بازار فرابورس مبلغ ۱,۰۲۶ میلیارد ریال مربوط به اوراق «مرابحه گندم» بوده است.

امروز تعداد ۴۹،۱۲۵،۰۰۰ سهام شرکت «کلرپارس» برای اولین بار پس از پذیرش در بازار دوم فرابورس ایران در نماد«کلر۱» و به روش ثبت سفارش عرضه شد. این عرضه در محدوده قیمتی ۲۸۰۰ تا ۲۹۵۰ تومانی انجام شد و قرار بود به هر فرد حقیقی و حقوقی ۸۰ سهم تعلق گیرد اما به دلیل استقبال زیاد سرمایه گذاران، به هر فرد ۳۹ سهم تعلق گرفت.

گروه خودرو:

«ایران خودرو» در شفاف سازی خود به زمین ها و بحث تجدید ارزیابی به صورت مشروح اشاره کرده است. این در حالیست که درصد افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی دارایی هنوز مشخص نیست. سهم امروز ۲.۷ درصد مثبت شد و به قیمت ۱۲,۷۵۰ ریال رسید. «خساپا» در قیمت ۳,۶۰۰ ریال بیش از یک درصد منفی شد. «خپارس» در قیمت ۲,۷۸۶ ریال صف خرید شد. در پایان معاملات ۳۶۰ میلیون سهم معامله شد و ۱۷ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «خزامیا» در قیمت ۳,۲۶۰ ریال ۱.۵ درصد مثبت شد.

گروه پالایشی:

نمادهای این گروه امروز مورد اقبال سهامداران قرار گرفتند. «شتران» در قیمت ۶,۵۷۱ ریال صف خرید ۵۰ میلیونی داشت. تعداد ۴۷ میلیون سهم در نماد «شپنا» در قیمت ۶,۲۹۶ ریال در صف خرید بودند. «شبندر» در قیمت ۱۱,۶۴۶ ریال به صف خرید ۲۵ میلیونی رسید. «شاوان» در قیمت ۴۷,۲۸۶ ریال صف خرید کم حجمی داشت. «شبریز» نیز اواسط بازار در قیمت ۳۹,۰۲۷ ریال به صف خرید رسید.

گروه بانکی:

«ونوین» در قیمت ۴,۱۵۰ ریال صف خرید ۱۵ میلیونی داشت. «وتجارت» در قیمت ۶۸۹ ریال صف خرید ۱۲۵ میلیونی داشت. «وبملت» نیز اواسط بازار در قیمت ۸,۰۱۶ ریال صف خرید شد. ۱۴۵ میلیون سهم معامله شد و ۱۴.۵ میلیون سهم در صف خرید باقی ماند. «وبصادر» بیش از یک درصد مثبت شد و به قیمت ۷۷۶ ریال رسید. «وپاسار» در قیمت ۳,۲۴۵ ریال صف خرید ۱۳ میلیونی داشت. «وسینا» تنها نماد قرمزپوش این گروه بود که در قیمت ۴,۰۱۶ ریال اندکی منفی شد.

گروه فلزات اساسی:

«ذوب» در قیمت ۲,۷۹۶ ریال صف خرید ۱۷۰ میلیونی داشت. «فملی» بیش از یک درصد منفی شد و به قیمت ۶,۳۳۰ ریال رسید. «فولاد» در قیمت ۳,۹۴۸ ریال ۰.۶ درصد منفی بود. «فاسمین» در محدوده ۰.۹ درصد منفی به قیمت ۱۷,۶۹۷ ریال رسید. «فخوز» ۴ درصد مثبت شد و به قیمت ۱۱,۵۵۱ ریال رسید.

گروه محصولات شیمیایی:

«جم» در قیمت ۱۵,۰۶۵ ریال اواخر بازار صف خرید کم حجمی تشکیل داد. «شیران» در قیمت ۱۴,۱۰۰ ریال به محدوده ۲.۳ درصد مثبت رسید. «نوری» در قیمت ۵۸,۵۰۰ ریال ۲.۵ درصد مثبت شد. «تاپیکو» در قیمت ۴,۴۴۶ ریال صف خرید ۱۵ میلیونی داشت. «شخارک» در قیمت ۲۶,۷۱۰ ریال بیش از یک درصد مثبت شد. «شغدیر» در قیمت ۱۷,۷۷۵ ریال به محدوده ۴.۶ درصد منفی رسید. «پارس» ۱.۶ درصد مثبت شد و به قیمت ۶۵,۶۰۰ ریال رسید.