معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه قیمت کره در سال آینده تغییر می کند، گفت: به نظر می رسد عده ای به صورت کاملا برنامه ریزی شده صنایع غذایی کشور را نشانه گرفته اند.
مرتضی رضایی معاون وزیر جهاد کشاورزی در نشستی خبری با اشاره به اینکه به مناسبت دهه فجر ۱۳۰۱ پروژه در حوزه دام و طیور افتتاح می‌شود، گفت: ۶۲۱ میلیارد تومان توسط بخش خصوصی در این حوزه سرمایه گذاری شده، ضمن اینکه ۷ میلیارد تومان نیز سرمایه دولت و ۲۶۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی بوده است.
به گفته رضایی، برای ۳ هزار و ۶۶۰ نفر در این زمینه اشتغال مستقیم و برای ۲ هزار و ۱۹۶ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده است.
وی با اشاره به تغییر نرخ ارز وارداتی کره از ۴,۲۰۰ تومان به ارز نیمایی گفت: این اتفاق ابتدای سال جاری رخ داد و با توجه به حجم کره ای که وارد کشور شده و مابه التفاوتی که در این زمینه پرداخت شده است، از سال آینده تغییرات قیمتی اتفاق می‌افتد.
رضایی ادامه داد: با توجه به اینکه هنوز تغییری در قیمت رخ نداده، در این زمینه اظهارنظر نمی‌کنم اما سازمان حمایت قیمت تمام شده را محاسبه و قیمت مصوب را اعلام خواهد کرد.
معاون وزیر جهاد با اشاره به کمبود تولید کره در کشور اضافه کرد: برای جبران این مسئله نژادهایی که وارد می‌کنیم و در کشور توسعه می‌دهیم، شیر پرچرب تری تولید می‌کنند تا ما بتوانیم کمبود تولید را در این زمینه طی سال‌های آینده جبران کنیم، ضمن اینکه سطح اطلاعات عمومی مردم سالانه افزایش می‌یابد و به همین دلیل مصرف محصولات پرچرب از جمله کره در جامعه رو به کاهش است.
وی با اشاره به اینکه بعد از انقلاب هورمونی برای مرغ وارد نشده است، گفت: ژنتیک مرغ‌ها تغییر یافته و اصلاح نژاد اتفاق افتاده است و همین مسئله باعث شده که طول دوره رشد طیور کمتر شود.
رضایی با بیان اینکه باید قبول کنیم در جنگ اقتصادی هستیم و باید ابزار جنگی داشته باشیم، افزود: یکی از این ابزار اطلاع رسانی درست به مردم است.
معاون وزیر جهاد کشاورزی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شبانه روز شاهد تبلیغ روغن در صداوسیما و برنامه‌های مختلف هستیم، گفت: این در حالی است که مصرف روغن در جامعه ما زیاد است و جای تبلیغ لبنیات که مواد غذایی فراسودمند هستند، در این حوزه خالی است، بنابراین خود صنعت لبنیات باید وارد میدان شود و همچنین وزارت جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو باید برای شناساندن این محصولات به مردم همکاری کنند.