مجمع عمومی عادی سالیانه نوبت دوم بانک سرمایه برای تصویب صورت‌های مالی سال منتهی به ۲۹ اسفند ماه ۱۳۹۷ با حضور ۴۷.۹ درصد سهامداران برگزار شد. انباردار از طرف صندوق ذخیره فرهنگیان ریاست مجمع را بر عهده داشت. مدیر عامل نیز برای پیگیری یکی از پرونده‌های حقوقی بانک در مجمع حضور نداشت. نکات مهم مطرح شده در این مجمع به شرح زیر است:

  • یکی از سهامداران در مورد افزایش سرمایه سوال کرد که بانک طرح توجیهی افزایش سرمایه از محل آورده را تهیه کرده و به بانک مرکزی و حسابرس ارائه کرده است که در صورت موافقت این دو نهاد عملیاتی شود.
  • یکی دیگر از سهامداران در مورد تصمیم بانک برای فروش سرمایه‌گذاری‌ها سوال کرد که بیشتر سرمایه گذاری‌های این بانک توقف و در نتیجه غیر قابل فروش است. البته دو تا از شرکت‎ها منحل شده و باشگاه بانک سرمایه نیز در حال منحل شدن است. همچنین بخش عمده تعداد سهام بانک در شرکت سایه گستر کم شده است.
  • مجموع سپرده‌های اشخاص نزد بانک‌های خصوصی کشور در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۶,۵۳۷,۳۶۰ میلیارد ریال بوده که سهم بانک سرمایه از سپرده‌های جذب شده مبلغ ۱۷۱,۹۸۱ میلیارد ریال بوده است.
  • بانک در سال ۱۳۹۷ به زیان خالص ۸۰,۲۰۳ میلیارد ریال رسیده که نسبت به سال گذشته افزایش ۴۵ درصدی داشته است.
  • کل منابع اعطایی بانک در پایان سال ۱۳۹۷ مبلغ ۱۷۷,۸۱۴ میلیارد ریال و خالص تسهیلات اعطایی پس از کسر ذخیره مطالبات مشکوک الوصول مبلغ ۷۱,۷۲۶ میلیارد ریال بوده است.
  • نسبت ذخیره مطالبات مشکوکل الوصول بانک سرمایه نسبت به تسهیلات ۴۵ درصد است که در بین بانک‌های پذیرفته شده در بورس اوراق بهادار تهران از نظر درصد ذخایر دارای رتبه اول است. تقویت ذخایر نشان دهنده استحکام بنیه مالی بانک است.
  • سال ۱۳۹۷ تعداد شعبه‌ها در تهران به ۵۷ شعبه و در شهرستان به ۸۶ شعبه رسیده است. تعداد دستگاه‌های خودپرداز ۳۲۶ عدد، تعداد پایانه‌های فروشگاهی ۳۰,۳۷۲ عدد، تعداد مشتریان تلفن بانک ۷۰,۹۹۲ نفر، تعداد مشتریان اینترنت بانک ۱۳۷,۶۹۶ عدد، تعداد کارت‌های هدیه صادر شده ۳,۰۲۶,۸۷۸ عدد و تعداد کارت‎های خرید ۸۷,۰۹۶ عدد بوده است.
  • اقدامات مهم انجام شده در سال ۱۳۹۷ عبارتند از مکانیزه کردن مراحل صدور ضمانت‎نامه در شعب بانک و صدور ضمانت‌نامه‌های گمرکی، ارزیابی امنیتی و آزمون تست نفوذپذیری سامانه‌های تحت وب، ساماندهی پرونده تسهیلاتی کلان مشتریان در شعب، ارائه کلیه خدمات نوین بانکی و تراکنش‌های شتاب ۷ بر روی دستگاه‌های خودپرداز، پیگیری وصول مطالبات غیر جاری توسط ادارات پیگیری و وصول مطالبات حقوقی و برون سپاری تعدادی از پرونده‌ها جهت تسریع در بازگشت منابع همراه با پیگیری مستمر و تعامل بیشتر با دادسرا و دادگاه‌های پولی و بانکی جهت سرعت بخشیدن به فرآیند وصول مطالبات و افزایش سهم درآمدهای غیر مشاع از مجموع کل درآمدهای بانک.
  • گزارش حسابرسی بانک شامل ۲۶ بند توضیحی عمدتا در مورد پرونده‌های طرح دعوای بسیار زیاد بانک از گذشته بود که بانک در حال پیگیری است و رئیس مجمع برای همه این بندها تکلیف پیگیری تا حصول نتیجه را اعلام کرد.