به گزارش پاسارگاد تحلیل، مجمع عمومی فوق العاده شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس برای تصمیم گیری در خصوص افزایش سرمایه با حضور ۹۴.۸۷درصد سهامداران در تاریخ ۳۰/۱۱/۱۳۹۸ راس ساعت ۹ در محل شرکت برگزار شد. آقای رحمتی به عنوان ریس مجمع و آقایان اشراقی و راستی به عنوان ناظرین مجمع انتخاب شدند.
آقای ربیعی مدیر عامل شرکت به بیان گزارشی از اقدامات انجام شده شرکت با استفاده از افزایش سرمایه قبلی شرکت و برنامه ۵سال آتی شرکت پرداخت که نکات مهم آن به شرح زیر است:
از اتمام ساخت و بهره‌برداری از شرکت پالایش بیدبلند خلیج فارس در پایان سال۱۳۹۸ در ۴فاز ۳۰، ۵۰، ۸۰ و ۱۰۰درصد خبر داد. فاز ۳۰ و ۵۰درصد در سال۱۳۹۹ به بهره‌برداری خواهد رسید. علت عدم فعالیت ۱۰۰درصدی به دلیل عدم تامین خوراک است.
همچنین از اتمام ساخت پتروشیمی لردگان و پتروشیمی ایلام در پایان سال۱۳۹۸ خبر داد.
از عدم موافقت سازمان بورس با رقم پیشنهادی ۵۸۵۰میلیارد تومان افزایش سرمایه گفت که در نهایت با افزایش ۵۲۰۰میلیارد تومانی موافقت شده است.
در سال ۱۳۹۸ هیچ کدام از شرکت‌های هلدینگ زیان‌آور نبوده‌اند.
در ادامه به سوالات حاضرین در مجمع پاسخ گفتند که مهم‌ترین آن‌ها به شرح زیر بودند:
در مورد سوال یکی از سهامداران درباره اینکه گازویل انبار شده چه اتفاقی افتاده است آقای ربیعی بیان کردند که هیچ محصول دپو شده‌ای وجود ندارد.
در پاسخ ورود سایر شرکت‌های هلدینگ به بورس آقای ربیعی از بورس به دلیل سخت‌گیری گله کرد که بیان کرد فرآیند ورود به بورس را بسیار سخت‌تر کرده‌اند و اعلام کرد که بسیاری از شرکت‌ها در صف ورود به بورس هستند.
همچنین درباره اینکه طرح‌های شرکت به زیرمجموعه‌ها سپرده می‌شوند بیان کرد که دلیل آن بخاطر تامین مالی است که این شرکت‌ها دارای وجه نقد هستند.
سپس گزارش حسابرسی گزارش توجیهی افزایش سرمایه توسط حسابرس ارایه شد که دارای مورد خاصی نبود و در نهایت افزایش سرمایه به رای سهامدارن حاضر گذاشته و تصویب شد که سرمایه از محل سود انباشته از مبلغ ۹۱,۵۰۰میلیارد ریال به مبلغ ۱۴۳,۵۰۰میلیارد ریال افزایش داده شود.