به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۶اسفند۱۳۹۹، شاخص کل با ۵,۹۱۵واحد منفی پایان یافت و به مقدار ۱,۲۰۵,۷۲۸واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۸۰,۰۱۷میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۷۱۷واحد منفی بود و به مقدار ۴۳۴,۳۸۹واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «شپنا»، «شستا» و «وغدیر» داشتند.

نرخ دلار آمریکا نیز ۲۵هزار و ۲۴۰تومان و یورو ۳۰هزار و ۳۵۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۹۴هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

براساس مصوبه مجلس، سال آینده مالکان خودروهای بالای ۱ میلیارد و خانه‎های بالای ۱۰ میلیارد تومان باید مالیات بدهند و در صورت عدم پرداخت مالیات، خرید و فروش و اجاره ملک و خودروی آن‎ها ممنوع می‎شود.

نمایندگان مجلس در جریان رسیدگی به بودجه ۱۴۰۰، مصوب کردند تا بازیگران با درآمد بالای ۲۰۰ میلیون تومان مالیات پرداخت کنند.

دبیر ستاد تنظیم بازار: قیمت روغن سال آینده به هیچ وجه افزایش نمی‌یابد.

نفت برنت  ۶۵ دلار

معاون حقوقی سازمان بورس: در حال برنامه‌ریزی برای دادن مجوز مشاور سرمایه‌گذاری به افراد حقیقی هستیم.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» ۱.۶درصد کاهش یافت و به ۲,۴۶۰ریال رسید. «وپاسار» امروز با ۱.۸۵درصد افت در قیمت پایانی ۱۲,۲۱۰ریال پایان یافت. «وبملت» ۱.۳۱درصد منفی بود و در قیمت ۳,۷۸۰ریال پایان یافت. «وسینا» نیز امروز ۱.۴۴درصد منفی در قیمت پایانی ۳,۴۳۰ریال کاهشی بود. «وپست» با ۱.۳۴درصد افت در قیمت ۱۶,۹۷۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۸۵واحد افت به ۶,۹۸۵واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۲۴۱واحد کاهش به مقدار ۶۹,۳۸۶ رسید. در این گروه سهم «پارس» در محدوده صفر درصد مثبت بود و با قیمت ۱۲۶,۸۴۰ریال پایان یافت. «زاگرس» در محدوده صفر درصد کاهش معامله شد و به قیمت ۱۸۱,۷۹۵ریال رسید. «پاکشو» کمتر از یک درصد منفی بود و با قیمت ۷۷,۴۵۰ریال پایان یافت. «شیراز» با کمتر از یک درصد منفی معامله شد و با قیمت ۵۱,۲۰۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» نیز امروز کمتر از یک درصد منفی شد و با قیمت ۳۴,۸۸۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با رشد ۱,۴۲۶واحدی به مقدار ۸۹۷,۲۹۷واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۰۶۴ریال با ۱.۴۵درصد منفی بود. «فولاد» در قیمت ۱۱,۸۳۰ریال در محدوده صفر درصد مثبت بود. «فملی» نیز در محدوده صفر درصد مثبت بود و در قیمت ۱۳,۲۲۰ریال پایان یافت. «فجر» ۱.۲۳درصد منفی بود و در قیمت ۵۸,۵۷۰ریال به پایان رسید. «کاوه» ۱.۵۵درصد مثبت بود و در قیمت ۱۸,۳۰۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۲,۱۶۹واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۵۶,۷۲۲ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۵,۹۷۰ریال در محدوده صفر درصد منفی پایان یافت. «خگستر» نیز در قیمت ۳,۱۰۰ریال ۱.۹درصد منفی شد. «خبهمن» در قیمت ۲۱,۱۱۰ریال ۱.۹۱درصد منفی شد. «خودرو» با ۱.۱۲درصد منفی در قیمت ۲,۶۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» نیز با کمتر از یک درصد منفی معامله شد و به قیمت ۲,۴۰۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۶۹,۳۱۳واحد کاهش به ۳,۷۱۵,۱۸۵واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با کمتر از یک درصد کاهش به قیمت ۲۴,۳۸۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۴.۴درصد منفی در قیمت ۱۲,۱۶۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» در محدوده صفر درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۲۷,۷۳۰ریال کاهش یافت.