به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری سه شنبه ۱۴دی ۱۴۰۰، شاخص کل با کاهش ۱۳۲۵۴.۱۰ واحدی(۰.۹۶) بر روی مقدار ۱,۳۶۲,۷۹۴.۵۵ واحد قرار گرفت. شاخص‌ کل هم وزن نیز (۰.۹۰)درصد افت کرد و به ۳۵۹,۹۸۲.۲۵ واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به حدود

۲۵,۵۹۸.۹۶۲ میلیارد ریال رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «شپدیس» داشتند.

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم ۷ هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه ۳ هزار و ۵۸۲ میلیارد تومان بود که ۴۵ درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

اما ارزش معاملات خرد سهام رشد کرد و با افزایش ۷ درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم ۲ هزار و ۵۲۴ میلیارد تومان رسید که ۳۲ درصد کل معاملات بازار ثانویه را تشکیل می‌دهد.

امروز نمادهای «فولاد»، «کچاد» و «شپدیس» بیشترین تأثیر را در افت شاخص کل داشتند و «اپال»، «قرن» و «دارو» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «زاگرس» و «هرمز» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص کل فرا بورس داشتند و «بپاس»، «بکهنوج» و «چخزر» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خودرو صدرنشین است و شسینا و برکت در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای فرابورس، فجهان و توسن پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۸۹ نماد رشد قیمت داشتند که ۶۳ نماد بورسی و ۲۶ نماد فرابورسی بودند. همچنین ۴۰۵ نماد کاهش قیمت داشتند که ۲۸۵ نماد بورسی و ۱۲۰ نماد فرابورسی بودند. به عبارت دیگر، ۱۸ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۸۰ درصد بازار افت قیمت داشتند.