به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری; دو شنبه۷ بهمن ۱۳۹۸، افزایش ۲۳۵۵ واحدی به ارتفاع ۴۲۰۶۶۸واحد و ارزش معاملات به رقم ۵۳۱۸۳ میلیارد ریال رسید، این در حالیست که شاخص هم وزن نیز ۹۰۲ واحد مثبت بود. بیشترین تاثیرمثبت بر شاخص بورس را «ومعادن»، «حکشتی» داشتند. همچنین بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص فرابورس را نماد های «مادیرا» و «دماوند» داشتند.

نرخ دلار صرافی ملی ۱۳۴۰۰۰ ریال معامله شد.

 در بازار جهانی نرخ هر اونس طلا ۱۵۸۲دلار و نفت به بالای ۵۸ دلار رسید.

 امروز در اخبار منتشر شد محمدجواد ظریف در پاسخ به واکنش ترامپ منبی بر عدم تمایل به مذاکره با ایران در توئیتر اعلام کرد: ترامپ همچنان آرزوی یک دیدار دوجانبه را در سر دارد تا هوسش برای یک توافق ارضا شود. این خیالی باطل است. تنها چارچوب ممکن برای گفت‌وگو، بازگشت به دوره قبل از ۲۰۱۷ و میز ۱+۵  و جبران خسارت ایران است.

همچنین در اخبار داشتیم به نقل از ایرنا، یوسف بن علوی در راه بازگشت از داووس در توقفی کوتاه در تهران با محمدجواد ظریف دیدار و درباره تداوم همکاری‌ها و رایزنی‌ها با هدف تضمین ایمنی دریانوردی و انرژی به گفتگو پرداخت. در این دیدار در رابطه با موضوعات دوجانبه و منطقه‌ای به ویژه همکاری‌های ایران و عمان در تنگه هرمز تبادل نظر شد.

گروه فرآورده های شیمیایی:

قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی از سوی دفتر توسعه صنایع تکمیلی پتروشیمی بر اساس نرخ دلار ۱۲۰۳۰۵ریالی اعلام شد. هفته پیش قیمت پایه محصولات پلیمری و شیمیایی بر اساس نرخ دلار ۱۱۸۶۰۲ ریالی اعلام شده بود.

شاخص این گروه با ۶۰ واحد افزایش به ۲۴۹۸۳ واحد رسید.

در این گروه نمادهای « شبصیر»، «خراسان» ، «کرماشا» و «شیراز» در صف خرید معامله شدند.

گروه فلزات اساسی و استخراج کانه های فلزی:

در اخبار مربوطه داشتیم

اردشیر سعدمحمدی درباره آخرین آمارهای تولید و فروش شرکت ملی مس گفت : این شرکت با وجود تشدید تحریم ها و کاهش ۴۰۰ دلاری قیمت جهانی مس ، طی ماه گذشته و ده ماه سال جاری قادر به فروش بیش از ۲.۷ و ۱۸ هزار میلیارد تومانی شد که به مدت مشابه قبل با رشد ۶ برابری و ۱۶۳ درصدی همراه است. وی افزود: “فملی” در سال‌جاری برای اولین‌بار در تاریخ صنعت مس قادر به پیشی گرفتن فروش محصولات نسبت به تولید شد که نشان‌ از عدم نبود مشکلی در بخش دارد . بنابراین باید هر چه سریع‌تر و طبق الگوی افزایش تقاضای جهانی تا ۴ سال آینده فرصت‌های تولیدی افزایش یابد. این سهم با رشد ۱.۲ درصدی به ۶۱۴۰ ریال رسید.

شاخص این گروه ۶۸۹ واحد افزایش یافت.در  این گروه نماد های «فمراد» «فایرا» «فزرین» «زنگان» «فاسمین» و «فولاژ» با صف خرید معامله شدند.

گروه خودرویی:

شاخص این گروه با افزایش ۳۵۰واحدی به ۶۷۹۳۰ واحد رسید.

در این گروه نماد های «خپارس «خزامیا «خمهر»، «خاهن»، «ختور»، «خکمک» و «خمحور» صف خرید شدند.

گروه بانکی:

 به گزارش پایگاه خبری بورس پرس، بانک ملت که با سرمایه ۵ هزار میلیارد تومانی در بازار اول معاملات بورس حاضر است، گزارش فعالیت دهمین ماه دوره مالی منتهی به اسفند ۹۸ را منتشر کرد. براین اساس، “وبملت” در این مدت ۲.۰۷ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی شناسایی و ۱.۲۵ هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری پرداخت کرده که با این حساب در دهمین ماه سال ۹۸ تراز عملیاتی مثبت ۸۲۰.۷ میلیارد تومانی را ثبت کرده است.این بانک طی ۱۰ ماهه سال جاری نیز با کسب ۲۰.۱ هزار میلیارد تومان درآمد حاصل از تسهیلات اعطایی و پرداخت ۱۲.۱ هزار میلیارد تومان سود سپرده گذاری، قادر به ثبت تراز عملیاتی مثبت ۸ هزار میلیارد تومانی شده که نسبت به آذر ماه پیشرفت مطلوبی محسوب می شود.

در نماد «وبملت» ۱۰۰میلیون سهم در محدوده ۱درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۷۰۲۱ ریال رسید. «وپاسار» نیز در محدوده صفر در قیمت ۲۸۸۷ریال معامله شد.