به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران، در نتیجه معاملات امروز چهارشنبه ۱۷ فروردین ماه با کاهش ۷۶۷۵ واحدی به محدوده ۱ میلیون۴۶۴ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با افزایش ۱۵۴۱ واحدی خود به عدد ۳۷۷ هزار واحد رسید.
ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۸۳۵۰ میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد به عدد ۶۶۷۲ میلیارد تومان رسید. امروز حدود ۲۵۹ میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تأثیر منفی در شاخص بورس مربوط به نمادهای فولاد، فملی و شتران است. همچنین بیشترین تاثیر مثبت در شاخص فرابورس مربوط به نمادهای ومهان، غصینو و سمگا است.

نمادهای پالایشی که در روزهای گذشته کانون تمرکز بازار بودند امروز به صورت منفی معامله شدند و خودرویی‌ها در تردید قرار داشتند ولی در نهایت نیز منفی هفته را تمام کردند. نکته جالب توجه آن است که حجم و ارزش معاملات گروه فلزات اساسی در مقایسه با روزهای قبل افت قابل‌ملاحظه‌ای داشته است. در مقابل در گروه‌های غذایی، رایانه، سیمان، قند و شکر، انبوه‌سازی و زراعت نمادهای سبزپوش پرشمارند.

اگر چه در بین معامله‌گران و گروه‌ها تلاش‌هایی برای یافتن متهم ریزش امروزی بورس برقرار است، مهم‌ترین دلیلی که برای افت قیمت‌ها می‌توان مشاهده کرد شناسایی سود از طرف معامله‌گران بعد از کسب بازدهی‌ قابل‌توجه در هفته‌های اخیر است. البته چند عامل دیگر نیز در این میان مطرح است. اول آن که از نگاه تحلیلگران نموداری شاخص کل بورس در حال واکنش به محدوده مقاومتی خود در ناحیه ۱.۴۷ تا ۱.۴۸ میلیون واحد است. از سوی دیگر قرار است فدرال‌رزرو آمریکا امشب در رابطه با نرخ بهره تصمیم‌گیری کند و بنا به اظهارات مقامات این نهاد انتظار برای تصمیم‌گیری‌های تهاجمی وجود دارد. چنین تصمیمی می‌تواند بر قیمت کامودیتی‌ها اثر محسوس داشته باشد. در بازار جهانی، به رغم آن که شاخص دلار به سقف یک‌ساله رسیده است قیمت کامودیتی‌ها نسبتا باثبات عمل کرده‌اند. اما باید دید پایان هفته برای این بازار چگونه رقم می‌خورد.

در مجموع هفته ای خاص با اخر هفته ای خاص را داشتیم . حال و احوال کل بازار به گروه خودرو گره خورده بود و با یک فشار فروش کل بازار به چالش رفت . به نظر باید با ذره بین دنبال خبرهای مثبت برای این گروه و بازار بود . البته استراحت و اصلاح بخشی از ذات حرکت بازار است و امید بازار به جریان پول و حجم خوبی است که در این هفته شاهد بودیم
به نظر هفته بعد هفته حساس و حیاتی برای بازار داریم و فکر میکنیم اهمیت خبرها برای بازار دوچندان باشد .