به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری ‎یک شنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹، شاخص کل با رشد دو هزار و ۸۷واحدی شاخص کل (۰.۱۷درصد) در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۴هزار واحدی قرار  گرفت شاخص‌ هم وزن هم ۰۳درصد رشد کرد و به  ۴۳۷,۰۸۵ واحد رسید. ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۲۰.۳ هزار میلیارد تومان و ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس حدود ۱۱هزار و ۷۰۰میلیارد تومان رسید.

فشار فروشی که دیروز تا حدی در نمادهای کوچک‌تر بازار مشهود بود امروز به بخش بیشتری از نمادها مخصوصا بزرگ‌ترها هم سرایت کرد. به طوری که بعد از رشد صبحگاهی بورس، بسیاری از نمادها رِنج منفی کشیدند و شاخص‌ها هم تحت تاثیر قرار گرفتند. البته بعد از بازگشایی نمادهایی مثل فولاد، فملی و شپنا که به علت رشد بیش از ۲۰ درصدی متوقف بودند، تقاضا تا حدی تقویت شده و از فشار فروش ابتدای صبح کاسته شده است. ولی مجددا از ساعت ۱۱ شاهد افزایش فشار فروش بودیم.

یکی از جدی‌ترین نقدهایی که کارشناسان به دامنه نوسان جدید داشتند، کاهش نقدشوندگی سهام بود. چنین اتفاقی را در بازار امروز هم شاهدیم. به طوری که در حالی شاخص‌ها مثبت ماند که حدود ۳۵۰ نماد با صف فروش مواجه‌اند. این در حالی است که تنها ۷۷ نماد با صف خرید همراهند. ارزش این صف‌های فروش هم در حالی به ۳۴ هزار میلیارد تومان رسیده است که ارزش صف خریدها تنها ۱۰ هزار میلیارد تومان است.

بیشترین تاثیر مثبت در بازار بورس را نمادهای فولاد، فملی، تاپیکو، فارس، وغدیر، شپنا و خودرو داشتند و همچنین در بازار فرابورس بیشترین تاثیر منفی را به ترتیب نمادهای هرمز، زاگرس، ذوب، میدکو و آریا به همراه داشتند.

دلار همچنان در کانال ۲۶ هزار تومان قرار دارد؛ اما با کاهش اندکی خبر از رشد‌های آتی می‌دهد. سکه در مرز ورود به ۱۲ میلیون تومان قرار گرفته و باید دید آیا به این کانال ورود می کند یا خیر. بیت کوین که این روزها در صدر اخبار قرار دارد، تا این لحظه قیمت ۴۸۸۳۱ دلاری را ثبت کرده است.