به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری چهارشنبه ۲۷اسفند۱۳۹۹، شاخص کل با ۱۷,۱۸۳واحد مثبت پایان یافت و به مقدار ۱,۳۰۷,۶۵۷واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۵۶۹,۵۲۶میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن ۱,۸۶۳واحد مثبت بود و به مقدار ۴۳۹,۷۹۶واحد رسید. بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «فارس» و «فملی» داشتند.

نرخ دلار آمریکا ۲۴هزار و ۴۰تومان و یورو ۲۸هزار و ۴۸۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار یک میلیون و ۷۴هزار تومان معامله شد.

در اخبار داشتیم:

نایب رئیس مجلس از توافق با رئیس سازمان بورس برای تشکیل هیئت موسس مجمع سهامداران حقیقی خبر داد.

سخنگوی شورای عالی بورس: اولا افزایش دامنه نوسان مورد تاکید شورا قرار گرفت ؛ ثانیا این افزایش به شکل تدریجی همراه با اطلاع رسانی کامل و آمادگی بازار انجام می شود و ثالثا مقرر شد  که همراه با سیاست افزایش دامنه نوسان ، فرهنگ سازی و ترویج روش های سهامداری غیر مستقیم نیز انجام شود.

در خصوص دامنه نوسان عضو ناظر مجلس در شورای عالی بورس می گوید ” با توجه به صحبت های صورت گرفته دامنه نوسان تا مدتی با روند فعلی ادامه می یابد و هر زمان که نیاز به افزایش دامنه نوسان بود در سال آینده نسبت به آن اقدام می شود.”

مجوز افزایش سرمایه بانک #دی صادر شد  محل تأمین افزایش سرمایه: مازاد تجدید ارزیابی دارایی‌ها

خبرگزاری رویترز:  آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارشی به اعضای خود اعلام کرده که ایران غنی‌سازی اورانیوم را در سایت هسته‌ای نظنز با سانتریفیوژهای پیشرفته نوع دوم  IR-4‌ آغاز کرده است.

گروه بانکی:

در این گروه امروز «وبصادر» با ۵.۵۱درصد افزایش پایان یافت و به ۲,۶۸۰ریال رسید. «وپاسار» امروز در قیمت پایانی ۱۲,۹۳۰ریال با ۱.۵۷درصد مثبت پایان یافت. «وبملت» ۲.۳۸درصد مثبت بود و در قیمت ۴,۳۱۰ریال پایان یافت. «وتجارت» نیز با امروز ۲.۸۴درصد مثبت در قیمت پایانی ۲,۹۰۰ریال افزایشی بود. «وپارس» در محدوده صفر درصد منفی در قیمت ۳,۱۳۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۵۵واحد رشد به ۷,۴۷۴واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۹۸۶واحد افزایش به مقدار ۸۱,۶۶۵ رسید. در این گروه سهم «پارس» با ۳.۲۹درصد مثبت و با قیمت ۱۶۱,۶۵۰ریال پایان یافت. «زاگرس» با ۱.۸۸درصد افزایش معامله شد و به قیمت ۲۲۷,۶۶۲ریال رسید. «شلرد» ۱.۵۷درصد مثبت بود و با قیمت ۷,۷۷۱ریال پایان یافت. «شیراز» با ۱.۰۹درصد مثبت معامله شد و با قیمت ۵۸,۳۴۰ریال به پایان رسید. «کرماشا» امروز در محدوده صفر درصد مثبت شد و با قیمت ۳۹,۶۱۰ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در این گروه شاخص با افزایش ۲۵,۱۲۳واحدی به مقدار ۹۹۵,۷۴۷واحد رسید. «ذوب» در قیمت ۴,۱۰۸ریال ۲.۹۱درصد مثبت بود. «فولاد» در قیمت ۱۴,۱۷۰ریال ۴.۹۶درصد مثبت بود. «فملی» نیز ۲.۶۴درصد مثبت بود و در قیمت ۱۳,۶۱۰ریال پایان یافت. «فجر» در محدوده صفر درصد منفی بود و در قیمت ۶۲,۶۲۰ریال به پایان رسید. «کاوه» نیز کمتر از یک درصد منفی بود و در قیمت ۲۲,۱۸۰ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱,۲۲۸واحد کاهش داشت و به مقدار ۲۴۷,۲۸۱ رسید. امروز «خپارس» در قیمت ۵,۶۰۰ریال با ۱.۴۱درصد کاهش پایان یافت. «خگستر» در قیمت ۲,۹۰۰ریال ۱.۰۲درصد منفی شد. «خزامیا» در قیمت ۷,۹۰۰ریال ۱.۳۷درصد منفی شد. «خودرو» کمتر از یک درصد منفی در قیمت ۲,۵۴۰ریال به پایان رسید. «خساپا» اما کمتر از یک درصد مثبت معامله شد و به قیمت ۲,۳۶۰ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۱۱۹,۶۵۱ واحد افزایش به ۴,۲۹۴,۹۲۸ واحد رسید. در این گروه شرکت «شبندر» با ۱.۹۳درصد افزایش به قیمت ۲۹,۱۰۰ریال رسید. همچنین سهم «شپنا» با ۳.۴۶درصد مثبت در قیمت ۱۴,۶۷۰ریال پایان یافت. شرکت «شبریز» در حدود یک درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۳۳,۰۰۰ریال افزایش یافت.