به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری یکشنبه ۲۵اسفند۱۳۹۸، شاخص کل همچنان نزولی بود و با ۸,۶۳۹واحد کاهش در ۴۹۴,۱۰۰واحد پایان یافت و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۱۹۱,۸۰۴میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳,۳۴۵واحد منفی بود و به ۱۷۲,۳۸۶واحد نزول کرد. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فولاد»، «پارس» و «وغدیر» داشتند.

نرخ دلار آمریکا امروز ۱۴هزار ۸۰۰تومان و یورو ۱۶هزار ۷۰۰تومان و هر گرم طلای ۱۸عیار ۵۸۷هزار تومان معامله شدند.

در اخبار امروز داشتیم که ربیعی سخنگوی دولت اعلام کرد: هیچ تغییری در ساعات کار فروشگاه‌ها، مغازه‌ها، نانوایی‌ها و دیگر مشاغل ضروری صورت نخواهد گرفت. ساعات کار برخی مشاغل به تناسب نیازهای مردم نیز ممکن است افزایش یابد. برخی درصدند با ترویج شایعات، استرس و دغدغه‌های مردم را بیشتر کنند. دولت تصمیمی برای افزایش تعرفه برق ندارد همچنین سخنگوی صنعت برق با اشاره به اینکه تعرفه‌های برق در سال جدید همانند تعرفه‌های سال ۹۸ خواهد بود، گفت: دولت هیچ تصمیمی برای افزایش تعرفه برق نگرفته است. لازم به ذکر است؛ بعداز موضوع بنزین قرار بر این شد تا برای هر گونه تغییر و تحول قیمتی در تعرفه برق دولت مجدداً برای آن تصمیم جدیدی بگیرد. هرچند که امسال دولت مصوب کرده بود که سال ۹۹ نیز تعرفه برق ۷ درصد افزایش داشته باشد. بر اساس آخرین تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق، سال آینده ۴۲ هزار میلیارد تومان از منابع صندوق به بودجه دولت تزریق خواهد شد.

گروه بانکی:

در این گروه «وپاسار» با ۴.۸درصد کاهش در قیمت پایانی ۳,۲۳۰ریال پایان یافت. «وبملت» با ۲.۴۴درصد کاهش در قیمت ۷,۷۳۱ریال پایان یافت. «وپست» امروز با ۴.۷۳درصد منفی در قیمت پایانی ۶,۶۴۲ریال کاهشی بود. «وبصادر» با ۳درصد کاهش در قیمت ۶۵۰ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۵۲واحد کاهش به ۲,۲۶۹واحد رسید.

گروه شیمیایی:

شاخص این گروه امروز با ۳۰۲واحد کاهش به مقدار ۲۹,۴۲۳ رسید. در این گروه سهم «خراسان» امروز با ۱.۷۲درصد کاهش در قیمت ۳۱,۱۰۱ریال پایان یافت. «شاراک» ۴.۹۵درصد منفی معامله شد و به قیمت ۱۲,۹۱۱ریال رسید. «جم پیلن» با ۴.۸۲درصد کاهش به قیمت ۳۶,۴۱۵ریال رسید. سهم تازه وارد «قرن» که با صف خرید همراه بود ۵درصد مثبت معامله شد و با قیمت ۳۶,۷۳۱ریال به پایان رسید. «جم» امروز ۱.۲۹درصد منفی شد و با قیمت ۱۶,۰۰۸ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:

در اخبار این گروه نیز داشتیم که بهره برداری فولاد مبارکه از پروژۀ ۵ میلیون تنی سنگان به سال آینده موکول شد. مدیرعامل فولاد مبارکه‏ با اشاره به تدابیر اتخاذ شده برای پیشگیری از افزایش بی‌رویۀ قیمت‌ها در بازار فولاد گفت: بهره برداری از پروژۀ ۵ میلیون تنی سنگان به‌علت شیوع کرونا به سه‌ماهۀ نخست سال ۹۹ موکول شد. در این گروه شاخص با کاهش ۴,۵۴۲واحدی به مقدار ۳۱۲,۴۰۵واحد رسید. «ذوب» امروز کمتر از یک درصد منفی بود و با قیمت ۲,۵۹۱ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۴,۴۱۷ریال ۱.۷۸درصد منفی بود. «فلوله» ۴.۷۴درصد منفی بود و در قیمت ۱۸,۸۳۹ریال به پایان رسید. «فسازان» ۳.۵۷درصد مثبت بود و در قیمت ۱۹,۱۳۶ریال پایان یافت.

گروه خودرو:

شاخص این گروه امروز ۱,۵۶۷واحد کاهش داشت و به مقدار ۷۴,۳۸۲ رسید. سهم «خودرو» کمتراز یک درصد منفی شد و به قیمت ۱۱,۵۷۵ریال رسید. «خساپا» در قیمت ۲,۹۶۶ریال ۳درصد منفی شد. «خبهمن» با ۱.۵۲درصد منفی در قیمت ۳,۵۰۴ریال به پایان رسید. همچنین «خموتور» کمتر از یک درصد منفی بود و به قیمت ۸,۱۷۶ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:

شاخص این گروه با ۴۲,۳۴۲واحد کاهش به ۱,۴۹۳,۲۵۳واحد رسید. در این گروه شرکت «شبریز» با ۵درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۱۶,۶۱۵ریال نزول کرد. همچنین سهم «شبندر» با ۳.۹۲درصد کاهش در قیمت ۹,۷۷۰ریال پایان یافت. شرکت «شپنا» در محدوده صفر درصد مثبت پایان یافت و به قیمت ۵,۴۱۷ریال کاهش یافت.