شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛شنبه ۴ تیر ۱۴۰۱  باکاهش۱۳۰۵۹واحدی به محدوده یک میلیون و۵۲۰ هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل باکاهش۳۶۶واحدی خود به عدد ۴۲۲ هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد۴۲۶۴میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۲۹۳میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
بیشترین تاثیر منفی در شاخص را نمادهای«فملی،فولادو میدکو» داشتند. همچنین بیشترین تاثیرمنفی در شاخص فرابورس را نماد «فغدیر،آریا وشگویا» داشتند.

یکی از دلایل اصلی کاهش قیمت سهام کالایی یا به قولی کامودیتی‌ محور، به کاهش قیمت کامودیتی‌ها در روزهای گذشته در بازارهای جهانی حکایت دارد. طی چند روز گذشته و با توجه به نگرانی جهانی بابت افزایش سنگین نرخ بهره ۰.۷۵ درصدی و احتمال فراگیر شدن رکود در اقتصاد دنیا، قیمت کالاهای اساسی کاهش زیادی را تجربه کرد. برای مثال نفت که قله‌های ۱۲۸ دلار را نیز دیده بود، تا کمتر از ۱۱۰ دلار نیز آمد و با ۱۱۳ دلار به ازای هر بشکه آخرین معاملات خود را به ثبت رساند و یا قیمت مس به حوالی ۸۳۰۰ دلار نیز کاهش پیدا کرد. باقی کامودیتی‌ها نیز شرایط یکسانی را دنبال کرده‌اند.