به گزارش پاسارگاد تحلیل، شاخص کل بورس در روز جاری؛ شنبه ۱۲بهمن۱۳۹۸، با کاهش ۹۵۵واحدی به مقدار ۴۲۶,۱۸۵واحد رسید و ارزش معاملات بورس و فرابورس به رقم ۶۰,۱۰۰میلیارد ریال رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۲۴۰واحد مثبت بود و به مقدار ۱۴۰,۲۰۱واحد رسید. بیشترین تاثیر منفی بر شاخص بورس را نمادهای «فملی»، «مبین» و «فارس» و بیشترین تاثیر مثبت را نمادهای «خودرو»، «کگل» و «بورس» داشتند.
نرخ دلار آمریکا نیز در صرافی ملی ۱۳هزار ۵۰۰تومان و یورو ۱۵هزار تومان معامله شد و هر گرم طلای ۱۸عیار ۵۱۱هزار تومان معامله شد.
در اخبار مهم امروز داشتیم که سخنگوی ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه هیچگونه افزایشی در قیمت شکر نخواهیم داشت، موجودی شکر در انبارها را ده برابر سال گذشته دانست و گفت: موجودی شکر وارداتی با ارز ۴۲۰۰ تومانی، حداقل تا پایان خرداد سال آینده نیاز کشور را با نرخ کنونی موجود در بازار، پوشش می‌دهد.

گروه بانکی:
در اخبار این گروه داشتیم که به نقل از ایرنا وزیر اقتصاد در مورد موضوع افزایش کارمزد خدمات شبکه بانکی که چندی است که توسط مدیران بانکی مطرح و پیشنهاداتی نیز ارایه شده گفت: در این باره، هنوز تصمیم‌گیری نشده است. فرهاد دژپسند، این مطلب را درباره تعیین تکلیف افزایش کارمزد خدمات بانکی در سال آتی اعلام کرد و از ادامه بررسی‌ها در این باره خبر داد. در این گروه «وپاسار» با ۱.۴درصد منفی در قیمت پایانی ۲,۹۴۰ریال پایان یافت. «وبملت» با کمتر از یک درصد افزایش در قیمت ۷,۲۳۴ریال پایان یافت. «وتجارت» امروز با ۴.۵درصد مثبت در قیمت پایانی ۵۷۷ریال افزایشی بود. «وبصادر» با ۴.۶درصد افزایش در قیمت ۷۰۳ریال پایان یافت. شاخص بانکی‌ها با ۱۷واحد افزایش به ۲,۰۲۶واحد رسید.

گروه پتروشیمی:
شاخص این گروه امروز با ۲۳۸واحد کاهش به مقدار ۲۵,۰۲۸ رسید. در این گروه سهم «خراسان» امروز ۴.۱درصد منفی شد و به قیمت ۲۵,۳۸۶ریال کاهش یافت. «شاراک» نیز ۴.۲درصد منفی معامله شد و به قیمت ۱۰,۲۷۱ریال رسید. «جم پیلن» با ۱.۹درصد کاهش به قیمت ۳۳,۵۱۱ریال رسید. «وپترو» کمتر از یک درصد مثبت شد و با قیمت ۹,۸۳۲ریال به پایان رسید. «جم» امروز کمتر ۱.۳درصد منفی شد و با قیمت ۱۴,۶۲۸ریال به پایان رسید.

گروه فلزات اساسی:
مدیرعامل ملی مس با اشاره به کلیدی‌ترین طرح توسعه که به‌تنهایی بیش از ۱.۵ هزار میلیارد تومان به گردش مالی شرکت اضافه خواهد کرد از زمان ورود به مدار تولید و برنامه ریزی برای دو طرح دیگر خبر داد. اردشیر سعدمحمدی با بیان اینکه کلیدی‌ترین طرح توسعه ملی مس در حال حاضر معدن مس درآلو است که ظرفیت تولید ۱۵۰ هزار تن کنسانتره مس را خواهد داشت، گفت: امید می رود این پروژه که به‌تنهایی بیش از ۱.۵ هزار میلیارد تومان به گردش مالی شرکت اضافه خواهد کرد تا پایان سال آینده وارد مدار تولید شود. در این گروه شاخص با کاهش ۳,۹۰۷واحدی به مقدار ۲۶۶,۶۴۲واحد رسید. «ذوب» امروز ۴.۷درصد افزایش داشت و با قیمت ۲,۳۴۹ریال پایان یافت. «فولاد» در قیمت ۳,۸۵۳ریال کمتر از یک درصد منفی بود. «فلوله» ۲.۴درصد منفی بود و در قیمت ۱۵,۷۱۶ریال به پایان رسید. «فسازان» با ۱.۲درصد کاهش در قیمت ۱۶,۸۵۳ریال پایان یافت.

گروه خودرو:
شاخص گروه خودرو امروز ۱,۷۹۲واحد افزایش داشت و به مقدار ۷۱,۴۳۷ رسید. سهم «خودرو» ۴.۸درصد مثبت شد و به قیمت ۱۲,۰۳۰ریال رسید. «خساپا» نیز در قیمت ۳,۲۵۹ریال بدون تغییر ماند. «خبهمن» با ۳.۸درصد افزایش در قیمت ۳,۶۴۴ریال به پایان رسید. همچنین «خموتور» ۳.۶درصد مثبت بود و به قیمت ۷,۱۳۶ریال رسید.

گروه فرآورده نفتی:
شاخص این گروه با ۶,۳۸۹واحد افزایش به ۱,۵۰۶,۰۷۲واحد رسید. در این گروه شرکت «شبریز» با ۱.۱۶درصد کاهش پایان یافت و به قیمت ۳۷,۷۰۴ریال نزول کرد. همچنین سهم «شبندر» با کمتر از یک درصد افزایش در قیمت ۱۱,۰۵۸ریال پایان یافت. شرکت «شپنا» در محدوده صفر درصد منفی پایان یافت و به قیمت ۵,۹۹۰ریال کاهش یافت.