سیزدهمین عرضه اولیه فرابورس ایران در سال ۹۸، امروز چهارشنبه ۱۶ بهمن با موفقیت صورت گرفت و بر این اساس ۱۵ درصد از سهام شرکت کلر پارس با نماد «کلر» در بازار دوم فرابورس با قیمت هر سهم ۲۹ هزار و ۵۰۰ ریال کشف قیمت شد.
به گزارش پاسارگادتحلیل، در قالب این عرضه اولیه که با مشارکت یک میلیون و ۳۰۲ هزار و ۴۹۸ کد حقیقی و حقوقی همراه بود، در پایان به یک میلیون و ۲۹۲ هزار و ۷۹۴ کد معاملاتی، حداکثر ۳۹ سهم تخصیص یافت و به این ترتیب، پرونده ورود این شرکت به بازار سرمایه تکمیل شد.
شرکت کلر پارس با سرمایه اولیه ۱۰ میلیارد ریالی با هدف سلامت آب شرب کشور و با سرمایه‌گذاری مشترک وزارت نیرو و سازمان تامین اجتماعی در نزدیکی شهر تبریز تاسیس شد و در سال ۱۳۸۴ با انتقال سهام وزارت نیرو به سازمان تامین اجتماعی، بیش از ۹۰ درصد از سهام شرکت کلر پارس در اختیار این سازمان گرفت.
در شصت‌ونهمین نشست «یک دیدار، یک عرضه» که به مناسبت عرضه اولیه این شرکت انجام گرفت، ابوالفضل باباپور مدیرعامل شرکت کلر پارس با اشاره به اینکه سرمایه‌گذاری دارویی تامین از سهامداران عمده این شرکت است، گفت: میزان تولید محصولات شرکت کلر پارس در سال ۹۵ حدود ۸۹ هزارتن بوده که در سال ۹۷ به ۱۰۹ هزار تن رسیده است. برای سال ۹۸ نیز تولید ۱۱۳ هزار تن پیش‌بینی شده بود که در نه‌‌ماهه نخست حدود ۹۱ درصد از این میزان تحقق یافته است.
گفتنی است که پیش از این دوازده نماد «زشریف»، «دکپسول»، «درهآور»، «غویتا»، «هجرت»، «فرابورس»، «رنیک»، «غنیلی»، «بجهرم»، «دتوزیع»، «وآوا» و «فروی» از ابتدای امسال در فرابورس ایران عرضه اولیه شده‌اند.