معرفی شرکت

شرکت مارگارین در تاریخ ۱۲ دی ماه ۱۳۳۲ با نام شرکت مارگارین تأسیس و تحت شماره ۴۲۰۴ نزد اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسید. شرکت در تاریخ ۱۹/۱۱/۱۳۵۵ به موجب تصویب مجمع عمومی فوق العاده از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. در تاریخ ۱۳۹۳/۰۱/۲۳ تعداد ۲۸۷،۶۳۷،۸۰۰ سهم معادل۷۹.۹درصد از سهام این شرکت توسط سهامدار عمده ( شرکت صافولا بهشهر) عرضه و سهام مذکور توسط توسعه صنایع بهشهر خریداری شد.

ماموریت

موضوع اصلی شرکت عبارت است از احداث کارخانه روغنکشی و تصفیه و هیرورژناسیون روغن و مارگارین سازی و تهیه خوراک دام و تاسیس کارخانه پنبه پاک کنی و صابون سازی و صادرات و واردات و همچنین اقدام به هر گونه عملیات مجاز تجاری در حدود موضوع شرکت که طبق قوانین مملکتی مجاز شمرده شود.

 موضوع فرعی عبارت است از تولید و خرید و فروش محصولات غذایی از قبیل انواع سس، قند، شکر، غلات، برنج، چای، ماکارونی، و انواع رشته های خوراکی، آجیل، میوه خشک، آبمیوه، انواع رب، انواع کمپوت و کنسرو، آب معدنی و بسته بندی و توزیع آنها در بازارهای داخلی و خارجی و خرید و احداث هر کارخانه و تاسیسات مفید دیگر و بهره برداری از آنها و واردات ماشین آلات، قطعات و لوازم، مواد اولیه و سایر مواد کمکی و بطور کلی هر نوع مایحتاج مورد نیاز برای امور تولیدی و یا برای فروش آنها، صادرات محصولات شرکت و همچنین انجام هر نوع معاملات بازرگانی و صنعتی بطور اعم، انجام سرمایه گذاری و خرید سهام شرکت های تولیدی و تجارتی می باشد.

ترکیب سهام داران

ترکیب سهام داران شرکت مارگارین به همراه درصد مالکیت در تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۲۹ به شرح زیر است:

ونیز ترکیب اعضای هیات مدیره شرکت مارگارین به همراه سمت در تاریخ ۱۳۹۸/۰۹/۳۰  به شرح زیر است:

جایگاه شرکت در صنعت

شرکت مارگارین در بین شرکت های فعال در صنعت طی دوره مالی منتهی به ۳۰ آذر ۱۳۹۸ با حجم تولید بالغ بر ۱۷۸،۳۵۱ تن و در حدود سهم ۹/۱ درصدی بازار، در رده سوم صنعت قرار داشته است. این شرکت امیدوار است در برنامه های آتی خود به تولید حدوداً ۲۰۰ هزار تن انواع روغن با سهم بازار متناسب با اقتضاعات حاکم بر عرضه و تقاضا نایل گردد.

 عملکرد تولید و فروش

شرکت مارگارین به دلیل تحریم های اعمال شده علیه ایران و مشکلات تامین ارز ، در تامین مواد اولیه با مشکلاتی مواجه هست که ممکن است منجر به کاهش تولید در سال ۹۹ گردد. که البته نیاز به شفاف سازی شرکت دارد و متاسفانه تا تاریخ نگارش این گزارش صورت نگرفته است.  همان طور که در  نمودار زیر دیده میشود تولید این ۴ ماه گذشته شرکت نسبت به سالهای گذشته بسیار پایین تر است.

صورت های مالی

مفروضات

در این تحلیل بصورت محتاطانه به بررسی سودآوری سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ پرداخته شده است و مفروضات بصورت زیر در نظر گرفته شده است.

  • نرخ حمل روغن خام وارداتی ۱ سنت به ازای هر تن کیلومتر است

  • نرخ حمل روغن خام در داخل کشور ۱ میلیون ریال به ازای هر تن کیلومتر در نظر گرفته شده است.

بهای تمام شده

در این قسمت به پیشبینی عمده هزینه های شرکت پرداخته ایم و همانطور که از جداول ذیل پیداست حدود ۹۰ درصد مبلغ مصرف مواد اولیه وارداتی بوده است. ترکیب روغن خام مصرفی شامل ۴۰ درصد روغن سویا، ۳۰ تا ۳۰ درصد روغن پالم و می‌باشد. ترکیب روغن خام بستگی به ترکیب تولیدات شرکت دارد.

تعرفه گمرکی برای پالم ۴۰ درصد، سایر روغن ها ۲۰ درصد می‌باشد. در صورتیکه شرکت دانه داخلی خرید نماید میتواند از معافیت ۱۴ درصدی برای پالم و ۱۰ درصدی برای سایر روغن‌ها استفاده نماید.

همانطورکه در نمودار‌های فوق مشاهده می‌شود، نرخ جهانی روغن پالم، سویا و روند نزولی دارد این روند از این جهت حائز اهمیت است که نرخ روغن خام مصرفی شرکت از این نرخ ها پیروی می‌کند، در نتیجه تداوم کاهش آن به افزایش حاشیه سود شرکت (کاهش بهای تمام شده) کمک خواهد کرد.

سودآوری

با توجه به مفروضات و داده های ارایه شده صورت سود و زیان پیش بینی شده برای سال ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ به شرح زیر است:

 

همچنبن با فرض ثابت بودن همه فاکتور های تاثیر گذار  تحلیل حساسیت میزان سود خالص هر سهم نسبت به نرخ افزایش قیمت فروش و قیمت  مواد اولیه شرکت بشرح زیر است.