به گزارش پاسارگاد تحلیل شاخص کل بورس در روز جاری؛ سه‌‌شنبه ۲۹ مهر ماه ۱۳۹۹ با کاهش ۴۲,۹۷۰ واحدی به ارتفاع ۱,۴۱۹,۳۱۲ واحد و ارزش معاملات بورس و فرابورس به مبلغ ۶۵,۹۲۴ میلیارد ریال رسید. این در حالیست که شاخص هموزن نیز ۵،۶۹۴ واحد منفی بود. بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس به ترتیب نمادهای «فولاد» و «فملی» و بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص فرابورس نماد «ذوب» داشته است. امروز در بازار بورس مبلغ ۶,۴۵۰ میلیارد ریال مربوط به معاملات «دارا یکم» بوده است.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد فرمول جدید قیمت‌گذاری فولاد اعلام کرد ‏متاسفانه تجربه قیمت گذاری فولاد و توزیع رانت آن برای چندمین مرتبه در حال تکرار است.

در پی کاهش نرخ ارز، قیمت‌ها در بازار خودرو نیز کاهشی شد به طوری که قیمت خودرو‌های داخلی ۷ تا ۱۰ میلیون تومان پایین آمد. در عین حال قیمت خودرو‌های خارجی نیز به طور متوسط حدود ۳۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

 قیمت نفت به دو دلیل افزایش نگرانی ها از رشد ابتلا به کرونا و تولید نفت لیبی، برای چهارمین روز پیاپی کاهش یافت .شاخص نفت امروز با ۳۲ سنت کاهش به ۴۲ دلار و ۳۰ سنت و قیمت شاخص دبلیوتی‌آی آمریکا با ۲۶ سنت کاهش به ۴۰ دلار و ۵۷ سنت رسید.

عضو هیأت رئیسه مجلس با اشاره به سقوط دولت مستقر در صورت استیضاح یک یا دو وزیر دیگر از دولت گفت: روند استیضاح رییس جمهور زمانبر بوده که با نزدیک شدن به اتمام مهلت کارِ دولت، منتفی شد.

کریمی، عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس خبر داد: اخبار موثق آزادسازی منابع عظیم ارزی بلوکه شده ایران در عراق و همچنین سیر صعودی فروش نفت ایران ۲ عامل اصلی کاهش نرخ ارز خواهند بود.

گروه بانکی:

بیشتر نمادهای این گروه امروز قرمزپوش بودند. صف فروش «وبملت» اواخر بازار جمع شد و قیمت سهم تا محدوده ۱.۵ درصد منفی در قیمت ۵,۳۵۰ ریال بالا آمد. تعداد ۴۴۵ میلیون سهم امروز معامله شد. «وتجارت» در قیمت ۳,۰۵۰ ریال صف فروش ۵۲۳ میلیونی داشت. صف فروش «وپاسار» نیز آخر وقت جمع شد و سهم به قیمت ۹,۷۶۰ ریال رسید. «وپست» اواسط بازار در قیمت ۱۰,۵۶۰ ریال به صف خرید کم حجمی رسید. «وملل» نیز صف خرید ۱۸ میلیونی در قیمت ۱۴,۱۱۹ ریال داشت.

گروه خودرویی:

در نماد «خودرو» پس از معامله ۶۳۹ میلیون سهم در صف فروش در قیمت ۳,۲۰۰ ریال تعداد ۴۴۷ میلیون سهم دیگر در صف فروش باقی ماند. صف فروش «سایپا» در قیمت ۲,۵۴۰ ریال به ۶۷۱ میلیون سهم رسید. نمادهای «ختور»، «خاهن» و «خرینگ» صف خرید داشتند. «خبهمن» در قیمت ۲۲,۳۱۰ ریال صف فروش ۴۰ میلیونی داشت.

محصولات شیمیایی:

«آریا» از صف فروش به محدوه ۲.۳ درصد مثبت در قیمت ۱۶۴,۳۰۰ ریال رسید. «پترول» در قیمت ۱۴,۰۵۰ ریال ۱.۷ درصد مثبت شد. «شگویا« حدود ۴ درصد منفی شد و به قیمت ۱۳,۶۸۰ ریال رسید. «تاپیکو» صف فروش ۳۶ میلیونی در قیمت ۱۸,۸۴۰ ریال داشت. «شپاکسا» در محدوده ۴ درصد مثبت به قیمت ۲۸,۹۰۰ ریال رسید.

گروه فلزات اساسی:

«فولاد» صف فروش ۱۸۵ میلیونی در قیمت ۱۴,۷۱۰ ریال داشت و ۴۲میلیون سهم نیز معامله شد. صف فروش «فملی» در قیمت ۲۳,۶۱۰ ریال به ۱۰۰ میلیون رسید. «فخوز» در محدوده ۲ درصد منفی به قیمت ۳۴,۵۲۰ ریال رسید. «ارفع» نیز در قیمت ۱۴,۰۰۰ ریال بیش از ۲ درصد منفی شد.