به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جارییک شنبه  ۱۵ فروردین ۱۴۰۰، شاخص کل با افت ۱۳هزار واحدی به کار خود پایان داد و در ارتفاع یک میلیون و ۲۶۹هزار واحدی قرار گرفت. شاخص‌ هم وزن ۰.۲درصد افت کرد و به ۴۳۹,۹۱۶.۴۸  واحد رسید. ارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از هزار و ۷۷۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فملی »، «فولاد» و «فارس» داشتند.

بورس امروز هم طبق معمول روزهای اخیر در مدار منفی معاملات قرار گرفته است و شاهد عقب‌نشینی شاخص‌ها هستیم. علت اصلی افت این روزهای بورس تهران افزایش اقبال‌ها به احیای برجام و به تبع آن افت قیمت دلار است. البته فرضیه‌های مختلفی در خصوص تاثیر برجام بر بورس وجود دارد ولی به طور کل به نظر می‌رسد روند ریزشی قیمت دلار عامل اصلی افزایش فشار بر بورس است.

امروز ارزش معاملات خرد باز هم بدتر شده است حقیقی‌ها امروز هم در سمت فروش فعال‌تر بودند. به طوری که تا اینجای کار خروج پول حقیقی به ۶۲۰ میلیارد تومان رسید.

پایان معاملات امروز ۹۴ درصد نمادها در مدار منفی معاملات بودند. از این میان ۸۰ درصد نمادها با صف فروش‌های فوق سنگینی با مجموع ارزش ۴۶۰۰ میلیارد تومان مواجه‌اند. در سمت مقابل اما فقط ۳ درصد نمادها صف خرید را تجربه می‌کنند. صف خریدهایی که در مجموع ارزش ۱۶۶ میلیارد تومانی دارند.

امروز هم قیمت دلار و یورو در بازارهای مختلف کاهش یافت. بر اساس نرخ‌های اعلام شده توسط کانون صرافان، قیمت دلار در بازار آزاد با ۱۰۰تومان کاهش در مقایسه با دیروز به ۲۴۶۰۰ و یورو با افت ۲۵۰تومانی به ۲۹هزار تومان رسید. در صرافی‌ها دلار ۶۵۰تومان ارزان شد و قیمت فروش آن به ۲۴۳۵۰ و خرید به ۲۳۹۰۰تومان کاهش یافت. یورو امروز با قیمت ۲۸۴۵۰تومان فروخته می‌شود و نرخ خرید آن از فروشنده ۲۸هزار تومان اعلام شد. همچنین قیمت فروش دلار در سامانه نیما ۲۲۷۳۹ و یورو ۲۷۵۳۲تومان است.