شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در نتیجه معاملات امروز؛ شنبه۲۱خرداد۱۴۰۱  با کاهش۲۰۱۱واحدی به محدوده یک میلیون و۵۱۸هزار واحد رسید. همچنین شاخص هم‌وزن کل با کاهش ۱۵۳۶واحدی خود به عدد ۴۱۹هزار واحد رسید.ارزش کل معاملات بورس و فرابورس در پایان معاملات امروز به عدد ۳۶۸۱میلیارد تومان  رسید. امروز حدود۴۱۲میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت افراد حقیقی به حقوقی بوده است.
 بیشترین تاثیر مثبت در شاخص را نمادهای«فارس و فملی»  و بیشترین تاثیر منفی را نماد«خودرو»داشتند.همچنین بیشترین تاثیر مثبت در شاخص فرابورس را نماد « فجهان» داشتند.

بورس تهران امروز دوباره با افزایش نسبی فشار فروش مواجه شد. فشار فروش سهم خودرو را به کمتر از ۲۰۰ تومان سوق داد. سهام کالایی نیز با افزایش فشار فروش مواجه شدند و دو نکته اساسی برای نوسان قیمت سهام گروه کالایی نوسان نرخ دلار در بازار آزاد و نیما و همچنین مسیر قیمت جهانی کالاها است. فاصله نرخ دلار آزاد و نیمایی به ۳۰ درصد رسیده است. روز گذشته بازار جهانی به ادامه رشد نرخ تورم آمریکا واکنش نشان داد و شاهد سقوط ارزش سهام شرکت‌های بزرگ بودیم. حالا احتمال واکنش تند فدرال رزرو و افزایش ضربتی نرخ بهره نگرانی از رکود در بازار جهانی و اثر آن در قیمت کالاها نگرانی را ایجاد کرده است.