به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاریسه شنبه  ۱۰ فروردین ۱۴۰۰، با افت سه هزار و ۷۹۹واحدی شاخص کل (۰.۳درصد)  در ارتفاع یک میلیون و ۳۰۳هزار واحدی قرار گرفت. شاخص‌ هم وزن ۰.۰۶درصد رشد کرد. و به  ۴۴۲,۸۲۸ واحد رسیدارزش معاملات خرد بورس و فرابورس به بیش از سه هزار و ۹۰۰میلیارد تومان رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای «فارس»، « فملی » و « فولاد » داشتند.

بورس امروز هم کار خود را منفی آغاز کرد. به طوری که شاخص کل از همان دقایق نخست بازار به محدوده منفی معاملات رفت. البته شاخص کل بعد از گذر از نیم ساعت نخست معاملات شیب صعودی به خود گرفت و تا نزدیکی نقطه شروع خود در ابتدای بازار هم رشد کرد. اما بازگشایی بانک‌ها با صف فروش و سرایت فشار فروش از این گروه به کل نمادهای بزرگ باعث شد تا در نهایت مسیر شاخص‌های بورس نزولی شود.

امروز خریداران سهام باز هم کاهش یافتند. در بین صنایع سرمایه گذاریها، پالایشی‌ها، خودروسازان و فلزات بیشترین ارزش معاملات را داشته‌اند.

حقیقی‌ها امروز هم در سمت فروش سهام حضور فعالانه‌ای دارند خالص فروش این دسته از معامله‌گران به بیش از ۲۶۳ میلیارد تومان رسیده است. از ابتدای بازار امروز شاهد رشد آرام آرام نمادهای منفی و همچنین صف‌های فروش بورس هستیم. به طوری که در پایان معاملات بازار امروز حدود سه چهارم نمادها در مدار منفی معاملات قرار دارند.

دلار در بازار آزاد امروز را در نرخ ۲۵ هزار و ۹۰۰ تومان آغاز کرد که اگرچه نسبت به یکشنبه افزایشی ۲۵۰ تومانی داشته است، اما نسبت به سقف‌های بالای ۲۶ هزار تومان که اسکناس آمریکایی در معاملات پشت‌خطی و فردایی دیروز تجربه کرد، پایین‌تر است. دلار صرافی ملی در دو روز کاری اخیر حدود هزار تومان رشد کرده است. اولین نرخ اعلامی این صرافی برای امروز ۲۵ هزار و ۷۰۷ تومان است. در بازار متشکل ارز نیز شاهد رشد نزدیک به ۵۰۰ تومانی نرخ دلار (عمده‌فروشی) هستیم و این نرخ به نیمه کانال ۲۵ هزار تومان رسیده است. نرخ میانگین حواله‌های ارزی اما همچنان بدون تغییر در محدوده ۲۲ هزار و ۶۰۰ تومان یعنی بیش از ۳ هزار تومان پایین‌تر از سایر بازارها قرار دارد. بانک مرکزی هم دیروز اعلام کرد در شرایط تعطیلی بازارها و تقاضای اندک در حواله ارز سامانه نیما میانگین نرخ هر دلار به ۲۲٫۶۰۰ تومان رسید.