به گزارش پاسارگاد تحلیل، در روز جاری یک شنبه  ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰، افت  ۱۱هزار و ۵۱۰ واحدی شاخص کل (۰.۹۶درصد) آن را در ارتفاع یک میلیون و ۱۸۷ هزار واحدی قرار داد. شاخص‌ هم وزن اما ۹۴۳ واحد افت کرد و به     ۴۲۸ هزار و ۱۳۱  واحد رسید. بیشترین تاثیر بر شاخص بورس را نمادهای « فملی »، «فولاد» و «فارس» داشتند.

بورس امروز هم کار خود را در مدار منفی معاملات آغاز کرد و شاخص‌ها رفته رفته با افت بیشتری مواجه شدند.  شاخص هم‌وزن هم طی این مدت با کاهش همراه بوده است.

امروز هم شاهد رکود عمیق معاملات هستیم. به طوری که کل ارزش معاملات خرد (سهام، حق تقدم و ETFهای دولتی) تنها ۱۲۰۰ میلیارد تومان بوده است. در این میان بانک‌ها، داروسازان و فلزات اساسی پرمعامله‌ترین صنایع بازار هستند. در بین نمادها هم برکت با اختلاف در صدر فهرست پرمعامله‌ترین نمادها قرار دارد و بعد از آن هم دارا یکم، پالایشی یکم و وتجارت بیشتر از همه معامله شده‌اند.

حقیقی‌ها در بورس امروز هم فروشنده‌اند. به‌طوری که خروج پول حقیقی به بیش از ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

۹۴ درصد نمادهای بازار سهام در مدار منفی معاملات قرار دارند. در این میان ۷۷ درصد نمادها با صف فروش‌های سنگینی به ارزش ۵۴۰۰ میلیارد تومان مواجه‌اند. در سمت مثبت بورس هم تنها ۲.۵ درصد نمادها صف خرید را تجربه می‌کنند و ارزش این صف‌ها هم فقط ۱۲۶ میلیارد تومان است.

در بین صنایع، تنها ۲ صنعت بورسی با شاخص صنعت قرمز رنگ مواجه نیستند. صنعت اول، گروه تک نماد خرده فروشی است. نکته مهم در این میان این است که مثبت بودن این صنایع بخاطر وضع خوب نمادها و رشد دسته جمعی آن‌ها نیست. بلکه به علت سبز پوشی تنها یک نماد در هر کدام از این گروه‌ها است.

جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت با موضوع بورس با حضور دهقان دهنوی برگزار شد. هنوز مصوبات جلسه منتشر نشده است. نتیجه در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا مطرح خواهد شد